Pokemon GO już oficjalnie do pobrania w Polsce

Robert Kędzierski
Producenci Pokemon GO, jednej z najszybciej rozprzestrzeniających się gier ostatnich lat, postanowili kuć żelazo póki gorące. Udostępniają swój tytuł na nowych rynkach, w tym w Polsce.

Pokemon GO, gra, która od niespełna dwóch tygodni zdobywa miliony fanów na całym świecie, jest już oficjalnie dostępna w Polsce. Pobrać mogą ją zarówno użytkownicy telefonów z Androidem, jak i iPhone'ów.

Przeczytaj też: Pokemon Go to zwiastun rewolucji. 

Jeszcze kilka dni temu  John Hanke z Niantic, studia odpowiedzialnego za grę, w rozmowie z serwisem businessinsider.com twierdził, że dopóki twórcy nie uporają się z serwerami, Pokemon Go nie trafi oficjalnie do innych krajów. Jak widać presja ze strony użytkowników, oraz szansa na zwiększenie zysku, zachęciły producenta do natychmiastowych działań. Popularność gry próbują przekuć na zysk również inne firmy - w USA jeden z operatorów zaoferował graczom Pokemon Go bezpłatny transfer, licząc zapewne na późniejszą lojalność klientów. 

Polska oszalała na punkcie Pokemonów

Jak już pisaliśmy polscy fani gry radzili sobie z jej instalowaniem pobierając kopię gry z zewnętrznych źródeł. 

Pokemon GO wciąż są rozwijane. Do tej pory użytkownicy mogli korzystać z wersji beta. Stąd sporo problemów technicznych i ograniczona terytorialnie premiera. Nowości i poprawki mają być na bieżąco dodawane, ale jak widać, użytkownikom problemy techniczne nie przeszkadzają. 

Pojawienie się gry w oficjalnym sklepie Androida i Apple jest dla użytkowników korzystne z jeszcze jednego względu. Nieoficjalne wersje często zawierały bowiem wirusy, które blokowały ekrany, wyświetlały firmy porno, albo dokonywały innych szkód na maszynach ofiar. 

Ułatwienie dostępu do Pokemon Go sprawi, że na polskich ulicach może pojawić się coraz więcej zaaferowanych graczy. Pamiętajcie: zachowajcie ostrożność! 

Najnowszą wersję aplikacji Pokemon GO na Androida i iOS możecie pobrać w bazie programów serwisu Sciagnij.pl.

Więcej o: