Sieć jest gotowa na Światowe Dni Młodzieży. Operatorzy postawili dodatkowe nadajniki

26 lipca w Krakowie zaczynają się Światowe Dni Młodzieży. Jak informuje Orange, sieć komórkowa w Brzegach wytrzyma obciążenie 2,5-3 mln użytkowników komórek. Najwięksi operatorzy postawili 12 mobilnych nadajników.

Orange Polska - partner strategiczny i technologiczny Światowych Dni Młodzieży zakończył rozbudowę infrastruktury w Krakowie i Brzegach - poinformował PAP.

12 dodatkowych nadajników

W Brzegach, gdzie 30 lipca odbędzie się wieczorne czuwanie modlitewne pojawiło się aż 10 mobilnych nadajników. W okolicach Błoń w Krakowie dostawiono jeszcze 2. Budowę sfinansował Orange Polska, jednak każdy z nadajników będzie obsługiwał wszystkich operatorów działających w Polsce.

W Brzegach powstaje infrastruktura telekomunikacyjna. Nie wiadomo jednak, czy podczas ŚDM łączność nie zostanie zerwana. W Brzegach powstaje infrastruktura telekomunikacyjna. Nie wiadomo jednak, czy podczas ŚDM łączność nie zostanie zerwana.  ŁUKASZ KRAJEWSKI

2 mln ludzi w Krakowie?

Nadajniki są tymczasowe i zostały przygotowane specjalnie na odbywającą się pod koniec lipca uroczystość. Mają zapewnić bezproblemową łączność 2,5-3 mln ludzi. Dziś szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 2 mln pielgrzymów, chociaż początkowo mówiło się o 2,5 mln.

Są to jednak szacunki, które mogą odbiegać od rzeczywistości. Liczba wiernych nie będzie pewna aż do dnia ich przyjazdu, ponieważ nie wszyscy pielgrzymi rejestrują swój udział w wydarzeniu.

Na bezproblemowy dostęp do internetu i połączeń telefonicznych z pewnością będą miały wpływ także sytuacje, w których ruch komórkowy wzrośnie. Trzeba pamiętać, że w dobie Facebooka, Instagrama i Snapchata młodzież bardzo chętnie będzie wykorzystywać limity internetu w telefonach. Najważniejsze jest jednak zapewnienie możliwości połączenia się z numerami alarmowymi.

Poza dodatkowymi nadajnikami telekomunikacyjnymi powstały także specjalne strefy Orange, w których można naładować smartfony i skorzystać z darmowego Wi-Fi.

 

Więcej o: