Ta gra zrujnowała mu życie. Wjechał samochodem w siedzibę jej twórców

W niektórych rejonach świata uzależnienie od gier stanowi bardzo poważny problem. Bywa też źródłem ogromnej frustracji. Tak właśnie stało się w przypadku pewnego osobnika, który postanowił wyładować swoją agresję na siedzibie dewelopera 'ulubionej gry'.

Tym razem poszło o MapleStory, darmową grę MMORPG koreańskiego studia Nexon. Podczas niedawnej wizyty w Korei Południowej pewien wyraźnie poruszony swoim nałogiem obywatel Chin nagle skierował samochód swojego starszego brata wprost w siedzibę dewelopera wyładowując w ten sposób swój gniew.

Jak sam tłumaczył po zatrzymaniu przez policję, gra MapleStory zrujnowała mu życie. Po zbadaniu napastnika na obecność alkoholu we krwi okazało się, że ten nieco go właśnie nadużył.

W Korei Południowej nie brakuje tragicznych przypadków uzależnienia od gier. Dwa lata temu zmarł tam dwuletni chłopiec po tym jak jego ojciec zostawił go bez opieki na kilka dni oddając się cyfrowej rozrywce. W 2010 roku trzymiesięczne dziecko umarło z głodu, kiedy jego rodzice przez kilka dni siedzieli przed komputerami w kawiarence internetowej. Notabene produkcja, w którą obydwoje nałogowo się zagrywali dotyczyła wychowywania wirtualnego potomka.

Więcej o: