Ostatnie nowości w Mapach Google już oficjalnie. Na pewno się przydadzą

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Google pracowało nad funkcją "Wi-Fi only", która pozwalałaby na nawigację w trybie offline z możliwością aktualizacji wyłącznie przez sieć Wi-Fi. Od teraz już możemy z niej oficjalnie skorzystać. To jednak nie wszystkie nowości, jakie znajdziemy dziś w Mapach Google.

Google zdaje się wreszcie odpowiadać na prośby użytkowników, którzy już od dawna zabiegali o takie funkcje, jednocześnie wskazując na ich obecność w produktach konkurencji.

Tryb "Wi-Fi only" (w polskiej wersji językowej "Tylko Wi-Fi") zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami stanowi rozszerzenie trybu Mapy Offline. Wymusza na Mapach Google nawigację z użyciem map zapisanych uprzednio w pamięci urządzenia, a ewentualną aktualizację przeprowadza wyłącznie z użyciem sieci bezprzewodowych.

Tryb 'Tylko Wi-Fi' w Mapach GoogleTryb "Tylko Wi-Fi" w Mapach Google fot. Sebastian Górski

W końcu pojawiła się również opcja zapisu map na kartę pamięci microSD, a nie jak dotychczas, wyłącznie z pamięci wewnętrznej urządzenia. Szczególnie ucieszą się z tego faktu posiadacze smartfonów z mniej rozbudowaną przestrzenią na dane.

Podczas kiedy topowe urządzenia mają nawet 64 GB miejsca, w budżetowych spotyka się nadal 8 GB, a nawet mniej. Podczas zapisywania map w trybie offline pojawi się stosowny komunikat z możliwością wyboru miejsca zapisu (pamięć wewnętrzna lub karta microSD).

Wybór zapisu map offline w Mapach GoogleWybór zapisu map offline w Mapach Google źródło: Google

Ostatnia z dzisiejszych nowości w Mapach Google dotyczy już konkretnie wyboru sposobu dotarcia do punktu docelowego. Poza dotychczas dostępnymi środkami transportu w taksówkach oprócz Ubera możemy teraz wybrać również mytaxi, przy okazji poznając orientacyjną cenę za przejazd taksówką.

Przejazd myTaxi w Mapach GooglePrzejazd myTaxi w Mapach Google fot. Sebastian Górski

Więcej o: