Ten tablet dopiero trafił do Polski, a Samsung już go zmienia. Chodzi o jeden szczegół

Robert Kędzierski
Na zbliżających się targach IFA Samsung zaprezentuje najprawdopodobniej nową wersję wprowadzonego właśnie na polski rynek tabletu Galaxy Tab A10. Wyróżnia ją jeden szczegół.

Tablety z serii Galaxy to jedne z najpopularniejszych tego typu urządzeń. Koreański gigant prawdopodobnie zamierza wkrótce zaprezentować ich nową wersję. Takie informacje odkrył jeden z niemieckich dziennikarzy technologicznych przeglądając instrukcję obsługi wydaną do urządzenia zapowiadanego w lipcu. Do sieci trafiła już ilustracja, która ma to potwierdzać. 

Nowy Samsung Galaxy Tab ze stylusem?Nowy Samsung Galaxy Tab ze stylusem? Fot. za Sammobile/Samsung

Mała wielka zmiana

Na pierwszy rzut oka zmiana wydaje się niezbyt istotna. Chodzi bowiem o to, że model Galaxy Tab A 10.1 (2016), który właśnie trafił do oficjalnej sprzedaży w Polsce, będzie dostępny również w wersji ze stylusem S-Pen. Według Sammobile chodzi jednak o jego najnowszą wersję, tę, która została zaprezentowana przy okazji premiery Galaxy Note 7. Względem poprzedniej wersji został on odchudzony (ma teraz 0,7mm, zamiast 1,6), rozpoznaje też więcej poziomów nacisku (4096 zamiast 2048) - donosi GMS Arena.

Stylus S-PenStylus S-Pen Fot. Samsung

Drobnej modyfikacji uległo też oprogramowanie współpracujące ze stylusem - ma ono więcej funkcji np. pozwala na szybsze tłumaczenie zaznaczonego tekstu. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy najnowsze tablety Samsunga trafią do sprzedaży i czy będą dostępne na polskim rynku. Warto jednak mieć na uwadze tę wersję planując zakup. Galaxy Tab z nowym stylusem będzie jeszcze lepszym i wydajniejszym narzędziem pracy. 

Więcej o: