Bill Gates znów najbogatszym człowiekiem świata. Wszystko przez decyzję sprzed 16 lat?

Robert Kędzierski
Bill Gates, założyciel i długoletni prezes Microsoftu, ma na swoim koncie majątek wart 90 miliardów dolarów. To światowy rekord i prawdziwe mistrzostwo w pomnażaniu zysku.

Bill Gates trafił właśnie na sam szczyt listy miliarderów opublikowanej przez agencję Bloomberg. Założyciel i dawny szef Microsoftu włada majątkiem wycenianym na 90 miliardów dolarów.

Czytaj też: Surface Phone - jeśli Microsoft zdecyduje się wypuścić na rynek ten smartfon...

Gates znalazł się na pozycji lidera, bo poszczęściło mu się z inwestycjami. Posiadane przez niego udziały w firmach Ecolab i Canadian National Railway Company pozwoliły dopisać do majątku... 31 miliardów dolarów. 

Gates wyprzedził m.in. Amancio Ortegę (właściciela marki ZARA) i Warrena Buffeta. Warto zauważyć, że w pierwszej piątce miliarderów znalazł się też Mark Zuckerberg. Założyciel Facebooka posiada majątek wyceniany na 54,7 miliarda dolarów. Brin i Page, założyciele Google, znajdują się tuż za pierwszą dziesiątką miliarderów.

Najlepsza decyzja w życiu?

Kto wie, może Gates nigdy nie osiągnąłby tak gigantycznego sukcesu, gdyby nie pożegnał się ze stanowiskiem prezesa Microsoftu. Miało to miejsce 16 lat temu - od tego czasu Gates zajął się zarówno działalnością charytatywną jak i biznesową. Z wielkimi sukcesami - w latach 2009-2014... podwoił swój majątek (z ok. 40 miliardów dolarów do 80 miliardów dolarów). Tylko czekać, aż Gates przekroczy magiczną barierę 100 miliardów dolarów...