IFA 2016: Lodówka z wyświetlaczem, monitory dla graczy i 10 lat gwarancji na telewizory, czyli co działo się u Samsunga na targach IFA

Na Samsung Press Conference na targach IFA 2016 południowokoreański gigant zaprezentował kilka nowatorskich produktów. Najciekawsze z nich to lodówka Family Hub i gamingowe monitory z bardzo krótkim czasem reakcji. Ogłosił także nowy program gwarancyjny na telewizory SUHD.

31 sierpnia byliśmy na premierze Samsunga Gear S3 - kolejnej wersji inteligentnego zegarka. 1 września południowokoreański gigant pochwalił się kilkoma statystykami i zaprezentował kilka produktów z branży RTV i AGD. Oto najciekawsze z nich.

Family Hub

Zaprezentowano europejską wersję lodówki Family Hub. Jest to lodówka wyposażona w pionowy ekran o przekątnej 21,5 cala. Ekran ten jest dotykowy i może pomóc w wielu codziennych czynnościach. Może służyć jako inteligentna tablica. Możliwa jest synchronizacja ze smartfonami lub tabletami. Dzięki temu umożliwia dostęp do kalendarza, pokazuje zapisane notatki czy wyświetla udostępnione zdjęcia. Przydatną funkcją jest także wyświetlanie na smartfonie obrazu z kamer umieszczonych wewnątrz lodówki. Obraz może być oglądany z dowolnego miejsca, co umożliwia sprawdzenie zapasu produktów np. będąc w sklepie.

Lodówka Family HubLodówka Family Hub fot. Bartłomiej Pawlak

Gamingowe monitory z technologią Quantum Dot

Zaprezentowano także dwa modele monitorów dla graczy. Pierwszy z nich, model CF791, to 34-calowy, zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości 3440x1440 pikseli. Charakteryzuje się kinowymi proporcjami ekranu 21:9. Ekran jest bardzo szeroki i bardzo mocno zagięty (krzywizna ma wartość 1500R), co w naszej ocenie wygląda bardzo dobrze. Czas reakcji tego modelu wynosi 4 ms, a odświeżanie 100 Hz. Dwa ostatnie parametry mogą nie przypaść do gustu prawdziwym graczom, zwłaszcza, że cena wynosi aż 999 dolarów.

Monitor Samsung CF791Monitor Samsung CF791 fot. Bartłomiej Pawlak

Monitor Samsung CF791Monitor Samsung CF791 fot. Bartłomiej Pawlak

CFG70 - tak nazywa się monitor, w którym czas reakcji wynosi jedynie 1 ms, a odświeżanie skalowane jest do 144Hz. Ekrany dostępne są w rozmiarach 23,5 i 27 cali, a ich ceny to 399 dolarów za mniejszy model i 499 dolarów za większy. Panele mają rozdzielczość Full HD, a ich krzywizna nie jest już tak imponująca jak w 34-calowym modelu. W każdym z monitorów zastosowana została technologia Quantum Dot.

Monitor Samsung CFG70Monitor Samsung CFG70 fot. Bartłomiej Pawlak

10 lat gwarancji na telewizory

Samsung ogłosił także rozpoczęcie programu 10-letniej gwarancji na wypadek wypalenia wyświetlacza w ekranach SUHD. To ekrany w rozdzielczości 4K korzystające z technologii tak zwanej kropki kwantowej (Quantum Dot). Firma z Korei Południowej najwyraźniej na tyle dopracowała już swoje technologie, aby zaoferować gwarancję na całą dekadę. Na więcej szczegółów niestety będziemy musieli jeszcze poczekać.

Więcej o: