Smartfony Xiaomi wkrótce w sieci sklepów X-Kom. Jest jedno ale. A nawet dwa

Zdecydowanie dobra wiadomość dla fanów marki Xiaomi, którzy do tej pory przeważnie samodzielnie ściągali smartfony tego producenta z Państwa Środka. Wszystko wskazuje na to, że lada moment w sieci sklepów X-Kom znajdziecie między innymi Xiaomi Mi5 oraz Xiaomi Redmi Note 3.

Na wstępie musimy nieco ostudzić wasz entuzjazm. Samo Xiaomi póki co nie planuje oficjalnego wejścia na nasz rynek. Nie będzie zatem przedstawicielstwa tej firmy w Polsce. Chodzi raczej o bardziej sformalizowany kanał dystrybucji produktów chińskiej marki i rzecz jasna łatwiejszy dostęp do usługi serwisowania zakupionych smartfonów.

Pierwszy duży krok w tym kierunku zdaje się właśnie robić jedna z największych sieci sklepów z elektroniką, czyli X-Kom. W sklepie internetowym zaczęły się bowiem pojawiać strony konkretnych produktów (wspomnianych wcześniej smartfonów Xiaomi Mi5 oraz Xiaomi Redmi Note 3). Podawane ceny nie zachęcają jednak do zakupu.

Strona Xiaomi Mi 5 w X-KomStrona Xiaomi Mi 5 w X-Kom źrodło: zrzut ze strony X-Kom.pl

Trochę za późno i trochę za drogo

Aspekt cenowy, który od zawsze przyciągał użytkowników do produktów Xiaomi nieco traci na atrakcyjności, jeśli weźmiemy pod uwagę, że do ceny urządzenia trzeba doliczyć VAT i marżę sklepu, który go sprzedaje. Wielu użytkowników sprowadzających smartfony Xiaomi samodzielnie znajduje różne sztuczki, aby płacenia tego podatku uniknąć. Pozostaje jeszcze kwestia umowy serwisowej i to tak naprawdę może być największa zaleta kupowania smartfonu przez X-Kom.

Czytaj więcej: Kto tak naprawdę zarabia na smartfonach i co z całą resztą?

Nie da się ukryć, że zarówno Xiaomi Mi5, jak i Xiaomi Redmi Note 3 nowymi smartfonami już nie są. Stąd entuzjazm związany z szałem zakupów może nie być tak odczuwalny jak chwile po premierze. Tak czy siak, mocno kibicujemy X-Kom i czekamy na więcej konkretów, bo na razie przedstawiciele sieci w tej sprawie milczą.

Więcej o: