Wyciekła specyfikacja Samsunga Galaxy S8. Jeśli się potwierdzi, to będzie ważny krok dla całej branży

Robert Kędzierski
Do mediów wyciekła nieoficjalna specyfikacja smartfona Galaxy S8. Wygląda na to, że Samsung już przygotowuje się do wojny z jubileuszowym iPhonem, który zadebiutuje w przyszłym roku.

Już na początku 2017 roku, na targach Mobile World Congress, możemy zobaczyć jeden z najważniejszych smartfonów ostatnich lat. Samsung zaprezentuje bowiem Galaxy S8. I jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom o specyfikacji - jest na co czekać.

Czytaj też: 2GB RAM w smartfonie? Nie tylko to przykuwa uwagę w tym urządzeniu

Koreański flagowiec ma być wyposażony  w procesor Snapdragon 830 (3,2Ghz), aż 6 GB pamięci RAM oraz aparat z matrycą 30 megapikseli.  Wrażenie ma robić również 5,2-calowy ekran urządzenia o rozdzielczości 2160 x 4096.

Koncept smartfonu Samsung Galaxy S8Koncept smartfonu Samsung Galaxy S8 Fot. Steel Drake (publikacja za pisemną zgodą Autora)

Druga wojna gigantów

Specyfikacja ta jest prawdopodobnie zapowiedzią nowej wojny smartfonów. Mielibyśmy bowiem urządzenie, wyposażone wszystko, co tylko w smartfonie można zmieścić. I to w zasadzie bez żadnych kompromisów. 

Rok 2017 może okazać się dla branży przełomowy. Apple zaprezentuje jubileuszowego iPhone'a 8 (w przyszłym roku mija 10 rocznica serii). Inni producenci będą chcieli udowodnić, że nie są gorsi. Konsumentom taka konkurencja może przynieść tylko korzyść. Jeśli możemy mówić o jakimś skoku w rozwoju urządzeń mobilnych to nastąpi on właśnie w przyszłym roku. 

[Źródło: Pocket-Lint ]

 

Więcej o: