Samsung Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży w Europie dopiero 28 października

Robert Kędzierski
Europejscy właściciele Galaxy Note 7 nie spieszą się z wymianą swoich urządzeń na nowe. A te trafią do regularnej sprzedaży dopiero za miesiąc.

Samsung kontynuuje program wymiany wszystkich smartfonów Galaxy Note 7. Jak już pisaliśmy w niewielkiej części wyprodukowanych urządzeń (ponoć chodzi o zaledwie 0,1 procent) znalazły się niebezpieczne akumulatory.

Czytaj też: Galaxy Note 7 czyli król może być tylko jeden.

Koreański gigant poinformował, że we wrześniu zaledwie ok. 25 procent użytkowników wadliwych telefonów zdecydowało się na ich zwrot. Na innych rynkach, jak wyjaśnia Zdnet, współczynnik sięga 60-80 procent. 

Note powróci

Do tej pory Galaxy Note 7 stał się ponownie dostępny m.in. na rynku amerykańskim. Europejczycy chcący kupić telefon w regularnej sprzedaży muszą poczekać do 28 października - wtedy ponownie trafi na rynek. 

Samsung przypomina, że właściciele Note 7 powinni wyłączyć swoje telefony i zaprzestać ich ładowania. Urządzenia zostaną zdalnie dezaktywowane z końcem miesiąca. Warto przypomnieć też, że nowe, bezpieczne Note 7, różnią się od poprzednika - mają zieloną, nie czarną ikonkę baterii. 

Więcej o: