Domowe drukarki 3D do kupienia w sieci hipermarketów

Na mocy umowy podpisanej z polsko-szwedzkim startupem Skriware, domowe drukarki 3D tego producenta weszły właśnie do sprzedaży detalicznej w sieci hipermarketów Auchan na terenie całego kraju.

Drukarka 3D Skriware ma być przeznaczona dla domowego użytkownika, zatem jej obsługa jest maksymalnie uproszczona. Stąd zastosowano w niej rozwiązanie typu "kliknij i drukuj", czyli drukowanie modeli 3D po jednym kliknięciu myszką. Uprzednio przygotowane projekty są pobierane z platformy Skrimarket.com i przesyłane do drukarki przez Wi-Fi.

Historia Skriware zaczęła się od sukcesu kampanii na serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Udało się tam zebrać środki nie tylko na samą drukarkę, ale także wspomnianą wcześniej platformę z modelami 3D. Skrimarket.com skupia zarówno twórców mogących zarabiać na swoich projektach, jak i początkujących użytkowników chętnych do zgłębiania wiedzy o technologii druku 3D.

Czytaj więcej: Boeing w Księdze Rekordów Guinnessa. Wydrukowali w 3D coś naprawdę dużego

Drukarka 3D Skriware dostępna w sieci hipermarketów Auchan kosztuje 3680 zł (promocyjna cena do końca października). Możliwy jest zakup sprzętu w systemie ratalnym. Do każdego egzemplarza dołączana jest szpula filamentu do druku 3D.

Zobacz też WIDEO: Google Alo. Komunikator na sterydach

Więcej o: