LG 6 Motion - czy to koniec ze spacerami po łazience?

Mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej nowej serii pralko-suszarek LG 6 Motion wprowadzonej właśnie na polski rynek. Pod wieloma względami okazały się być zaskakująco inteligentne.

Mało co tak mnie frustruje, jak pralka spacerująca po łazience w trakcie wirowania. Standardowy układ napędowy wykorzystujący silnik z paskiem klinowym i szczotkami ma również tendencję do awarii. Wydaje się, że LG od pewnego czasu ma już rozwiązanie tego problemu - system Direct Drive. Silnik znajduje się tu w jednej osi z bębnem pralki, co nie tylko redukuje spacerowanie, ale także hałas i konsumpcję energii.

Komputer w łazience

Odnoszę wrażenie, że nowoczesne pralki zaczynają doganiać samochody pod względem liczby innowacyjnych technologii. Za przykład niech posłuży funkcja TurboWash, która skraca cykl pełnego prania do nawet 59 minut przy jednoczesnej oszczędności prądu (do 15%) i wody (do 40%). Sekret rozwiązania tkwi w specjalnym natrysku wodnym działającym bezpośrednio na tkaninę przez około 120 sekund.

Pralka LG 6 MotionPralka LG 6 Motion źródło: materiały prasowe

Z kolei system 6 Motion, na który składa się 6 ruchów bębna (pełnoobrotowy, filtrowanie, intensywny półobrót, kołysanie, rolowanie, upuszczanie) zwiększa skuteczność czyszczenia przy zachowaniu delikatności względem mniej odpornych na pranie w pralce tkanin. Zapominalskim przyda się za to funkcja pauzy i dorzucania ubrań w trakcie prania. Za sprawą wychylenia do tyłu osi bębna, woda znajdująca się w środku po otwarciu drzwi nie wydostanie się na zewnątrz.

Czytaj też: Twój dom wkrótce zmądrzeje. LG i Amazon mu w tym pomogą

Pralka, smartfon, dwa bratanki

Pralki LG 6 Motion współpracują ze smartfonami przez aplikację LG Smart Loundry. W urządzeniu zamontowano tagi NFC, które po przyłożeniu telefonu aktywują dodatkowe funkcje. Smartfon posłuży również do diagnostyki (Smart Diagnosis) i przy kontakcie z serwisem prześle pobrany z pralki pakiet informacji o jej statusie. Oprócz 10 programów prania w LG Smart Loundry producent przewidział również możliwość pobierania oraz instalacji w pralce kolejnych kilkunastu.

Pralko-suszarka LG 6 MotionPralko-suszarka LG 6 Motion źródło: materiały prasowe

Ile ta przyjemność kosztuje?

Żeby nie było tak kolorowo, poniżej krótkie zestawienie cen pralek i pralko-suszarek LG z serii 6 Motion:

Pralko-suszarka FH4U1JBH6N - 3399 zł
Pralka FH4U1JBS6 - 3399 zł
Pralka FH4U1JBS2 - 3499 zł
Pralko-suszarka FH2U2HDM1N - 2649 zł

Więcej o: