Ktoś właśnie kupił trampki Nike'a za 100 tysięcy dolarów. Ale za to jakie!

W limitowanej edycji znajduje się zaledwie 89 par. Jedna z nich właśnie została sprzedana na aukcji w Hong Kongu za rekordową kwotę 104 tysięcy dolarów. Najbardziej rozchwytywane na świecie trampki Nike Mag stały się jednocześnie najdroższymi trampkami świata.

Ogromne zainteresowanie trampkami Nike Mag nie powinno raczej nikogo dziwić. Adaptujące się do stopy i automatycznie sznurujące buty po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć na filmie "Powrót do przyszłości II" (1989), w którym główną rolę zagrał Michael J. Fox. Produkt urósł do rangi ikony, ale bardzo długo pozostawał jedynie owocem fantazji twórców. Świat długo marzył o prawdziwych butach jakie nosił Marty McFly.

Kilka lat temu produkcją prawdziwych trampek z funkcją automatycznego sznurowania wyraźnie zainteresował się Nike, a doniesienia potwierdzili dodatkowo przedstawiciele The Michael J. Fox Foundation, założonej przez aktora fundacji zajmującej się badaniami nad chorobą Parkinsona.

Pierwszy prototyp pojawił się w 2011 roku. Sercem obecnego wcielenia trampek Nike Mag jest system Adaptive Fit, który automatycznie dostosowuje się do kształtu stopy i samodzielnie sznuruje oraz rozsznurowuje but. No i ta stylistyka...

 

Wczoraj w Hong Kongu odbyła się aukcja, na której anonimowy nabywca zapłacił za parę Nike Mag rekordową kwotę 104 tysięcy dolarów.

Wkrótce odbędą się jeszcze dwie podobne aukcje: 14 października w Londynie oraz 12 listopada w Nowym Jorku. Celem inicjatywy jest wsparcie fundacji Michaela J. Fox’a i cały zysk z aukcji trafi właśnie na jej konta.

 

Co się stanie z pozostałymi parami trampek Nike Mag? Producent organizuje loterię, w której będzie można je wygrać. Niestety, udział w niej wezmą prawie wyłącznie  mieszkańcy USA oraz Kanady.

Więcej o: