Otrzymałeś takiego SMS-a? Pod żadnym pozorem nie odpisuj

Orange przestrzega przed nowym oszustwem. Coraz więcej osób dostaje SMS-y, na które pod żadnym pozorem nie można odpisywać. Przestępcy po raz kolejny próbują wyłudzić od nas pieniądze.

Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzić od nas pieniądze. Liczą na łatwowierność użytkowników telefonów. Wysyłają SMS-y z informacją o włączeniu płatnej usługi. O sprawie na swoim blogu informuje sieć Orange:

Bez zbytnich wstępów - jeśli dostaliście bądź niebawem dostaniecie takiego SMSa, jak na obrazku, od nadawcy "INFORMACJA" bądź "INFORMATOR" - absolutnie na niego nie odpisujcie. To nie jest wiadomość od nas i jej jedynym celem jest wyciągnięcie od Was kasy.

"Platna usluga premium zostala wlaczona. Koszt 14.25zl dzien. Aby wylaczyc wyslij HP.SMS 92550" - SMS-y o takiej treści trafiają do użytkowników. Oczywiście przestępcy liczą na łatwowierność, bo operator żadnej usługi nie włączył. 

Pod żadnym pozorem nie odpisujcie, ani nie wysyłajcie wiadomości na podany w treści numer. W ten sposób nieświadomie można aktywować płatną usługę!

OszustwoOszustwo fot. Orange

Sieć Orange przypomina, że usługi premium nigdy nie są włączane bez zgody klienta:

Nigdy nie włączamy płatnych usług bez zgody klienta, praktycznie wszystkie nasze usługi mają darmowe okresy próbne.

Próba oszustwa prawdopodobnie nie dotyczy klientów tylko jednej sieci, dlatego jeśli macie telefon u innych operatorów również uważajcie na podobne wiadomości.

Dla osób, które niestety dały złapać się w pułapkę mamy dobrą wiadomość - Orange zwróci wam skradzione pieniądze.

Aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości warto bezpłatnie zablokować usługi premium u swojego operatora.

Więcej o: