Nowy smartfon Xiaomi wkrótce w oficjalnej dystrybucji w Polsce

Z informacji uzyskanych od ABC Data, oficjalnego dystrybutora smartfonów Xiaomi w Polsce wynika, że już niedługo w kanale sprzedaży pojawi się kolejny model smartfonu tej chińskiej marki. Mowa o phablecie Mi Max.

Xiaomi Mi Max to urządzenie warte uwagi pod kilkoma względami. Pokazany pierwszy raz w maju tego roku smartfon oferowany jest w dwóch wariantach.

Mocniejszy napędza ośmiordzeniowy układ Snapdragon 652 (4 x Cortex-A72 1,8 GHz i 4 x Cortex-A53 1,4 GHz), 4 GB pamięci RAM, a rozmiar pamięci na dane wynosi tu 128 GB. Nieco słabszy wariant ma na pokładzie sześciordzeniowego Snapdragona 650 (4 x Cortex A-53 1,4 GHz i 2 x Cortex A-72 1,8 GHz), 3 GB pamięci RAM i dostępny jest w dwóch wersjach pojemności - 32 i 64 GB.

Niezależnie od wariantu to zdecydowanie propozycja dla użytkowników oczekujących większej przestrzeni roboczej. Przekątna ekranu IPS LCD Mi Max to bowiem aż 6,44 cala (przy rozdzielczości Full HD). Xiaomi Mi Max również swoje waży (203 gramy).

 

Smartfon ma skaner odcisków palców, a główna cyfrówka o rozdzielczości 16 MP i przysłonie f/2.0 nagrywa wideo w jakości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Posiadacze Mi Max docenią na pewno ogromną pojemność wbudowanej baterii - 4850 mAh. Mi Max pracuje pod kontrolą Androida 6.0.

Czytaj też: Xiaomi prezentuje konkurentów iPhone'a 7. Piękne, mocne, tanie, ale czy warte uwagi?

Na razie ABC Data nie ujawnia daty wprowadzenia do sprzedaży Xiaomi Mi Max w Polsce, ani ceny urządzenia. To będzie już czwarty smartfon chińskiego producenta oferowany w oficjalnym kanale dystrybucji. Do tej pory zadebiutowały w nim Mi5, Redmi Note 3 oraz Redmi 3S.

Więcej o: