WhatsApp wprowadza rozmowy wideo dla iOS i Androida. Jak je włączyć?

Najnowsza aktualizacja komunikatora WhatsApp w wersji beta wprowadza rozmowy wideo dla użytkowników smartfonów z iOS oraz Androidem. Pogłoski o pracach nad tą funkcją krążyły po sieci już od pewnego czasu.

Na razie rozmów wideo nie znajdziecie w wersji finalnej WhatsApp. Żeby je sprawdzić już teraz musicie się zapisać do programu testów beta z poziomu strony aplikacji w Google Play.

Co ważne, obie strony chcące nawiązać ze sobą połączenie wideo muszą mieć zainstalowaną wersję beta WhatsApp (taki komunikat widać na poniższym zdjęciu).

Interfejs funkcji rozmów wideo w WhatsApp jest bardzo prosty. Na ekranie widać zaledwie kilka przycisków (przełączanie się między kamerami, wiadomość tekstowa, wyłączenie mikrofonu). Dodatkowo możemy zostawić wiadomość głosową jeśli druga strona w danym momencie nie odbierze połączenia. Jakość obrazu i głosu wydaje się zadowalająca.

Rozmowy wideo w komunikatorze WhatsAppRozmowy wideo w komunikatorze WhatsApp źródło: zrzuty ekranowe

Czytaj też: Facebook ma kłopot. Niemcy mówią NIE zbieraniu danych z WhatsAppa

Należy przypuszczać, że lada moment funkcja rozmów wideo zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom WhatsApp w wersji finalnej, więc wszystkim po prostu polecamy uzbroić się w cierpliwość.

Więcej o: