Na takiego Gmaila użytkownicy iPhone'ów czekali od dawna. Duża aktualizacja

W sklepie App Store dostępna jest już najnowsza wersja klienta pocztowego Google przeznaczona dla smartfonów Apple. Poza odświeżeniem interfejsu znalazło się w niej kilka istotnych funkcji, na które użytkownicy iOS czekali od dawna.

Jedna z największych nowości w aktualnej wersji Gmaila (5.0.3) dla iOS to funkcja anulowania wysłanej przed chwilą wiadomości (Undo). Do tej pory wyłącznie posiadacze wersji webowej mogli szybko cofnąć wysyłanie na wypadek wpisania złego adresata lub pomyłki w treści. W wersji klienta dla Androida dostępna jest za to opcja potwierdzania przed wysłaniem, zatem aktualna edycja dla iOS uzyskuje tu sporą przewagę.

Nowy Gmail dla iOSNowy Gmail dla iOS źródło: App Store

Interfejs Gmaila dla smartfonów Apple uległ poważnemu odświeżeniu, zaś aplikacja wydaje się pracować płynniej. Wiadomości znajdujące się w skrzynce można szybko usuwać lub archiwizować przeciągając palcem w lewo lub prawo. Najważniejsze znajdują się zawsze na górze za sprawą specjalnych filtrów. Te dostępne są już od dawna w wersji desktopowej oraz aplikacji na Androida. Zdecydowanie lepiej działa wyszukiwarka oraz system podpowiedzi słów podczas pisania.

Gmail na iOSGmail na iOS źródło: App Store

Przy okazji odświeżono również Kalendarz Google dla iOS, gdzie dodano widoki miesiąca i tygodnia, zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym oraz możliwość włączenia dodatkowych typów kalendarzy.

Więcej o: