Polacy pokochali komunikator Marka Zuckerberga. Nr 1 w rankingu

Robert Kędzierski
Messenger i Facebook odniosły w Polsce niepodważalny sukces. Z serwisów Marka Zuckerberga korzysta niewiele mniej osób niż z najpopularniejszego w Polsce YouTube.

Mark Zuckerberg zyskał zaufanie polskich internautów - wynika z badań opublikowanych przez firmę badawczą Spicy Mobile biorących pod uwagę aplikacje mobilne. Według analiz Messenger jest komunikatorem nr 1, po który sięga niemal 42 procent polskich internautów. 

Czytaj też: Facebook chce wiedzieć o tobie jak najwięcej, a konkretnie 98 rzeczy. 

Popularność komunikatorów w PolscePopularność komunikatorów w Polsce Fot. Spicy Mobile

WhatsApp, komunikator należący do Marka Zuckerberga, również znalazł się w zestawieniu - dociera do 11,5 procent użytkowników. Dobrą pozycję odnotował też Skype - korzysta z niego niemal 10 procent polskich internautów. Z badań wynika też, że GG wciąż pozostaje w grze - z wynikiem na poziomie 3,7.

Serwisy Zuckerberga lubiane

Polacy korzystają też chętnie z Facebooka - 42 procent polskich internautów, oraz z Instatrama - 13,6 procent. 

Aplikacje mobilne w PolsceAplikacje mobilne w Polsce Fot. Spicy Mobile

Popularniejszym od Messengera serwisem (ale nie komunikatorem) jest jedynie YouTube - jego zasięg wynosi 61 procent. Usługi Google - Maps i Gmail znalazły się na miejscu 3 i 4. Ich wynik jest znacząco niższy, wynosi odpowiednio 23 i 28 procent. 

Z badań wynika też, że Polacy niezbyt chętnie korzystają z aplikacji mobilnej Allegro -  zasięg wynoszący 12 procent - z wersji stacjonarnej korzysta aż 42 procent (jest to trzecie miejsce w zestawieniu. 

Portale Marka Zuckerberga odniosły nad Wisłą znaczący sukces. Polacy trakturą Messengera jako komunikator nr 1, chętnie korzystają też na smartfonach z innych serwisów Facebooka. 

Więcej o: