Grupowe rozmowy głosowe w desktopowym Facebooku? Właśnie trwają testy

Jak donosi serwis TechCrunch, część użytkowników otrzymała właśnie możliwość testów nowej funkcji w desktopowej wersji Facebooka - grupowych rozmów głosowych.

Warto przypomnieć, że funkcja grupowych rozmów głosowych dostępna jest już od kwietnia dla użytkowników mobilnej wersji komunikatora Facebook Messenger. Wszystko wskazuje na to, że najpopularniejsza społecznościówka świata wkrótce stanie do walki z innymi komunikatorami głosowymi i tym razem z racji trudnej do pobicia bazy użytkowników może im poważnie zagrozić. W końcu wygodniej będzie prowadzić całą komunikację grupową w ramach jednej platformy.

Jak sprawdzić, czy załapaliśmy się do grupy osób, które mogą przetestować grupowe rozmowy głosowe w stacjonarnym Facebooku? Wystarczy w oknie grupowej konwersacji ze znajomymi poszukać na górnym pasku ikony symbolizującej słuchawkę telefonu. Co ciekawe, próba nawiązania połączenia przez Messengera z poziomu Firefoksa wyświetla komunikat o konieczności skorzystania z alternatywnej przeglądarki - Google Chrome.

Grupowe rozmowy głosowe w stacjonarnym FacebookuGrupowe rozmowy głosowe w stacjonarnym Facebooku źródło: zrzuty ekranowe

W ostatnim czasie coraz więcej serwisów oraz aplikacji wzbogaca swoje produkty o funkcje rozmów audio oraz wideo. Użytkownicy Snapchata mogą prowadzić rozmowy głosowe oraz łączyć się przez wideo od marca. WhatsApp dołączył do tego wyścigu w zeszłym miesiącu z rozmowami wideo, a funkcja rozmów głosowych dostępna w tym komunikatorze od 2015 roku generuje nawet 100 mln połączeń jednego dnia.

Stopniowo do rozgrywki dołączył również biznesowy Slack. Z kolei w ostatnich dniach możliwość połączeń audio między goglami VR dodał również Oculus za sprawą funkcji o nazwie Parties.

 

Więcej o: