Zrób sobie przerwę od Facebooka. Naukowcy właśnie udowodnili, że to odmieni twoje życie

Robert Kędzierski
Zarówno osoby uzależnione od Facebooka, jak i korzystające z niego rzadko, powinny odpocząć od serwisu. Według duńskich naukowców skutki będą natychmiastowe i bardzo istotne.

Naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego przeprowadzili badania, które potwierdziły, że warto na jakiś czas porzucić Facebooka. Mniej więcej tygodniową przerwę powinni sobie zrobić zarówno ci, którzy od portalu są wręcz uzależnieni, jak i mało aktywni użytkownicy.

Przerwa ma przynieść natychmiastowe zmiany. Pierwsza grupa osób zmniejsza swoje zaangażowanie na portalu. Z kolei osoby tylko "zaglądające" na portal po zakończonej próbie chętniej nawiązywały kontakt ze znajomymi.

Większość z ponad tysiąca badanych odnotowała po "odstawieniu" Facebooka pozytywne emocje i większą satysfakcję z życia. Wyniki jasno wskazują na to, że taką poprawę odczuły szczególnie osoby korzystające z portalu Marka Zuckerberga bardzo intensywnie. 

Z badań płyną też inne ciekawe wnioski.

Jeśli ktoś ma tendencję do odczuwania zazdrości powinien powstrzymać się od odwiedzania profili osób lub produktów, które to uczucie powodują. 

 

- stwierdził kierujący badaniami Morten Tromholt cytowany przez Guardiana

Inne wnioski dotyczą osób mało zaangażowanych - zaglądanie na inne, pełne treści profile może wywoływać u takich osób złe emocje. 

Więcej o: