CES 2017: LG zaprezentowało niewyobrażalnie smukły telewizor. Jego panel ma zaledwie 2,57 mm

Daniel Maikowski
Na tegorocznych targach CES 2017 w Las Vegas LG zaprezentowało nową flagową serię telewizorów SIGNATURE OLED. Wśród nich uwagę przykuwa przede wszystkim model W7, który charakteryzuje się niespotykaną smukłością panelu.

O tym, że LG  potrafi tworzyć znakomite OLED-y, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Koreański gigant jest jednym z największych "specjalistów" w tej dziedzinie. Udowodnił to również na rozpoczynających się właśnie targach CES 2017.

W Las Vegas LG zaprezentowało 10 modeli OLED-ów (77/65W7, 77/65G7, 65/55E7, 65/55C7 i 65/55B7). Wśród nich uwagę przykuwa przede wszystkim seria W7, w skład której wchodzą modele o przekątnej ekranu 77- oraz 65- cali. To co wyróżnia je spośród tłumu, to ich gabaryty oraz wzornictwo Picture-on-Wall.

LG Signature OLED WLG Signature OLED W fot. LG

Wystarczy wspomnieć, że w przypadku 65-calowego modelu, grubość panelu wynosi zaledwie 2,57 mm, a sam telewizor można zainstalować bezpośrednio na ścianie, używając do tego jedynie specjalnych magnetycznych uchwytów.

Nowe OLED-y od LG obsugują wszystkie najważniejsze standardy obrazu. Znajdziemy tu więc wsparcie dla HDR (w tym Dolby Vision), HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamm). Ekrany zostały również wyposażone w funkcję ULTRA Luminance, dzięki której obraz ma być jeszcze jaśniejszy. 

LG Signature OLEDLG Signature OLED fot. LG

Dzięki funkcji HDR Effect, która przetwarza klatka po klatce obraz ze standardowych źródeł, nowe OLED-y zwiększają jasność wybranych obszarów oraz podważszają współczynnik kontrastu, zapewniając bogaty w detale obraz. W teorii oznacza to możliwość osiągnięcia efektu zbliżonego do HDR nawet w przypadku treści, które nie były nagrywane z myślą o tym standardzie. Czy tak będzie w praktyce? O tym przekonamy się dopiero po przetestowaniu tej funkcji. Zapowiada się intrygująco.

Nowością jest również wsparcie dla Dolby Atmos. Ten standard jest dla dźwięku tym, czym Dolby Vision jest dla obrazu. W skrócie, chodzi o to, aby wydobywające się z głośników efekty dźwiękowe i muzyka były jeszcze bardziej realistyczne i "kinowe".

LG Signature OLEDLG Signature OLED fot. LG

Póki co, nie znamy dokładnej ceny nowych telewizorów z serii SIGNATURE OLED. Nie oszukujmy się jednak: będzie drogo. Bardzo drogo. 

Więcej o: