Wyciekły informacje dotyczące przyszłości smartfonów. Te slajdy mogą przejść do historii

Robert Kędzierski
Nadchodzące smartfony mogą być przełomowo szybkie i energooszczędne. Możliwości, które daje nowy układ produkowany przez Qualcomm, mogą otworzyć drzwi do istotnego dla klientów przełomu.

Do sieci, za sprawą portalu VideoCardz, wyciekły elementy prezentacji opisującej cechy nowego procesora produkowanego przez Qualdcomm. Slajdy dają nam pewność: Snapdragon 835 zapowiada się na niezwykle wydajny procesor.

Czytaj też: 8GB pamięci RAM w smartfonie? Ten smartfon pozwoli odkryć potencjał VR. 

Snapdragon 835 będzie potężnySnapdragon 835 będzie potężny Fot. Za VideoCardz

Windows 10 w kieszeni

Chip otwiera przed producentami nowe możliwości. Dla przykładu gigant z Redmond pracuje nad nowym smartfonem, który byłby w stanie uruchomić pełną, znaną z komputerów wersję Windows 10. Sercem urządzenia mógłby być właśnie Snapdragon 835. Możliwości maszyny opartej na Snapdragonie prezentuje poniższy film.

 

Spora moc procesora na diecie

Układ wykonany w litografii 10 nm ma umożliwić tworzenie cieńszych smarfonów, w których zmieszczą się większe akumulatory. Pozwoli też zredukować zapotrzebowanie na energię - ma być ono o 50 procent mniejszym, niż w przypadku 801. 

835 będąc o mniej więcej 1/3 mniejszym od 820-stki ma być od niej nawet o 20 procent szybszy i 25 procent bardziej wydajny jeśli chodzi o grafikę 3D.  A to może przełożyć się na lepsze efekty w zastosowaniach związanych z VR i AR.  

Snapdragon 835 będzie potężnySnapdragon 835 będzie potężny Fot. za VideoCardz

Nowy procesor Snapdragona ma też zapewnić szybszy internet mobilny dzięki układowi X16 Gigabit LTE. 

Miejmy nadzieję, że smartfony oparte na Snapdragonie 835 faktycznie pozwolą wygodniej korzystać z rzeczywistości wirtualnej i  rozszerzonej. Że umożliwią korzystanie z pełnej mocy Windows 10 na urządzeniu mieszczącym się w kieszeni. To byłby istotny moment w rozwoju urządzeń mobilnych. 

Więcej o: