Ambitne plany Samsunga. Chcą zalać rynek najnowszym flagowcem

Według informacji koreańskiego dziennika gospodarczego The Investor, Samsung zakłada dostawy na rynek aż 60 mln sztuk flagowego smartfonu Galaxy S8. Żadna z trzech poprzednich generacji nie osiągnęła tak wysokiego wyniku.

Jak twierdzi The Investor, koreański potentat złożył już zamówienia na poszczególne komponenty od dostawców, zakładając premierę rynkową Galaxy S8 na połowę kwietnia. To o miesiąc później, niż zazwyczaj. Przez ostatnie cztery lata Samsung debiutował z nowymi flagowcami przy okazji targów MWC w Barcelonie, które odbywają się na przełomie lutego i marca.

Zakładane 60 mln sztuk to bardzo ambitny cel, biorąc pod uwagę, że trzech poprzednich generacji flagowców Samsunga trafiło na rynek między 45, a 48 mln egzemplarzy. Rekordowy wynik nadal trzyma Galaxy S4 z 2013 roku (70 mln). Nieco niżej uplasował się jego poprzednik - Galaxy S3 (65 mln). Spekuluje się, że tak wysoko postawiona poprzeczka to przypuszczalnie próba odbicia strat spowodowanych przez głośną ubiegłoroczną sprawę  modelu Galaxy Note 7.

Czytaj też: Potężny procesor, 6 GB RAM i skaner tęczówki? Oto wszystko, co wiemy o Samsungu Galaxy S8

Masowa produkcja najnowszego flagowca Galaxy S8 według wielu źródeł miałaby się rozpocząć w połowie marca. Pierwszego miesiąca dostawy na rynek mają sięgać 5 mln sztuk tego smartfonu. Wśród dostawców komponentów znalazły się między innymi firmy Patron (producent skanera tęczówki oka), Sekonix (obiektyw do aparatu cyfrowego) oraz Samsung Electro-Mechanics i Amotech.

Więcej o: