Samsung zamówił tyle Snapdragonów 835 do Galaxy S8, że nie wystarczy dla konkurencji

Tak przynajmniej twierdzi jeden z dziennikarzy amerykańskiego Forbesa powołując się na anonimowego informatora z branży. Samsung Galaxy S8 ma tu rzekomo absolutne pierwszeństwo i do czasu jego premiery nie ma co liczyć na duże dostawy najnowszego chipsetu Qualcomm.

Cytując swojego informatora, Forbes podaje: “Snapdragon 835 nie będzie dostępny w dużych ilościach do czasu premiery Samsunga Galaxy S8”. Sytuacja wpływa na innych producentów, którzy w obawie przed dużymi opóźnieniami w dostawach decydują się wypuszczać swoje smartfony z ubiegłoroczną wersją chipsetu Qualcomm - Snapdragonem 821. Przykładem ma być tutaj ostatni model marki HTC - U Ultra. Już przy jego premierze zastanawiano się dlaczego tajwański producent postawił na starszego Snapdragona.

Jednak bardziej intrygujące wydaje się stwierdzenie Forbesa, że inny duży koreański producent zostanie przez to zmuszony do skorzystania z ubiegłorocznego wcielenia chipsetu przy swoim nowym flagowcu. Chodzi tu konkretnie o LG i zbliżający się wielkimi krokami model G6. Warto przypomnieć, że jego premierę zaplanowano w trakcie targów MWC 2017 w Barcelonie na przełomie lutego i marca. Tymczasem według ostatnich przecieków Samsunga Galaxy S8 możemy się spodziewać dopiero w połowie kwietnia.

Z jednej strony taka sytuacja nie powinna specjalnie dziwić. W końcu Snapdragon 835 powstaje w wyniku partnerstwa Qualcommu z Samsungiem. Stąd być może temu drugiemu przysługuje prawo do wykorzystania pierwszej partii sprzętu.

Czytaj też: Galaxy Note 7 nie spalił Samsunga. Gigant pokazuje solidne wyniki

Jest jeszcze druga strona medalu. Historia zna przypadki wyboru starszych chipsetów. Miało to miejsce kilka lat temu przy okazji premiery smartfonów LG i Samsunga, kiedy to zamiast Dragona 810 wybrano nieco starszego Snapdragona 808. Powodem były problemy tego pierwszego związane z nadmiernym nagrzewaniem się. To mogłoby tłumaczyć wybór przez LG sprawdzonego już w boju i nadal bardzo mocnego Snapdragona 821.

Więcej o:
Komentarze (27)
Samsung zamówił tyle Snapdragonów 835 do Galaxy S8, że nie wystarczy dla konkurencji
Zaloguj się
 • spokojswiety

  Oceniono 1 raz 1

  Procesor to bardzo istotny komponent w każdym urządzeniu, ale urządzenie to nie tylko procesor. Najważniejsza jest trwałość i jakość wykonania a w tym: procesor, ekran, bateria i dobrze chroniąca wszystko estetyczna obudowa. Oczywiście najważniejszy w tym wszystkim jest brak zaprogramowania urządzenia na przedwczesną śmierć. A z tym jest coraz gorzej bo coraz więcej jest sztuczek powodujących przedwczesny zgon urządzenia, choćby takich jak odpowiedni design mechaniczny urządzenia, tak aby urządzenie było łatwo niby "przypadkowo" uszkodzić!!!

 • spokojswiety

  Oceniono 1 raz 1

  Szajsung i inni powinni się poważnie zastanowić nad powrotem do wymiennych baterii oraz robieniem telefonów nie zaprogramowanych na przedwczesną śmierć. Wszelkie ekrany na boku obudowy, które są de facto bezużyteczne, to ewidentne działanie w celu obniżenia trwałości produktu, bo jest niemal niemożliwe, żeby coś takiego się nie uszkodziło, a przecież o to chodzi producentowi bo tego nie obejmuje gwarancja i pozostaje kosztowna naprawa na koszt użytkownika lub kupno nowego. Obudowa ekran i elektronika powinna być odpowiednio trwała, bateria wieczna (tj. na 100000 cykli) lub wymienna a telefon łatwo naprawialny w razie awarii no i oczywiście wodoodporny. To da się zrobić. Bardzo dobrze wykonany jest np. Galaxy S5 - wymienna bateria, wodoszczelny i w miarę trwały (obudowa mogła by lepiej chronić ekran - ale jak się zastosuje S-View Cover to jest już OK). Te sprawy powinny definiować dobrze sprecyzowane normy i wymagania ogólne do których się powinni dostosować producenci. Wszelkie działania typu programowanie urządzeń do przedwczesnego zgonu ( w tym wykonanie prowadzące do łatwego uszkodzenia mechanicznego, jak ekran z boku obudowy) powinno być surowo karane lub powinna być wyraźna informacja grubymi literami, że produkt nie spełnia danej normy i wtedy klient dokonywałby świadomego zakupu bubla.

 • ksobier

  Oceniono 1 raz 1

  To chyba największy problem ma Qualcomm. Firma sprzedaje podzespoły wielu firmom. Między innymi Microsoftowi. Jeśli nie będą produkować wystarczającej liczby procesorów... znajdzie się inny producent, który zapełni tą lukę.

 • cecod

  Oceniono 7 razy 1

  Dla tych, którzy mają zamiar znów pisać na temat słowa "starczy"
  Poczytajcie i nie róbcie z siebie kretynów sjp.pwn.pl/slowniki/starczy.html

 • juknier

  Oceniono 4 razy 0

  Nie znam żadnego użytkownika telefonu, który przy wyborze zastanawiał się jaki procesor siedzi w środku. Owszem, wyświetlacz, obudowa, system, pamięć, tak. Telefony powoli dochodzą do poziomu procesorów w komputerach, czyli w zasadzie każdy jest wystarczający dla 90% użytkowników i nie ma większego znaczenia co siedzi w środku.

 • ceramiczne_plecki

  Oceniono 10 razy -2

  "Samsung zamówił tyle Snapdragonów 835 do Galaxy S8, że nie starczy dla konkurencji'
  Starczy???
  A nie lepiej poprawnie po polsku pisać?

 • boewulf

  Oceniono 2 razy -2

  To logiczne! Serwisy takie jak Google dając gigabajty wolnego miejsca na dyskach tworzą "tanie kopie" plików, jeżeli przechowuje je w prywatnych folderach więcej niż jedna osoba. Oczywiście kiedy jeden z użytkowników "skasuje" taki plik, Google musi go zachować dla pozostałych!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX