Używasz starszej wersji Google Chrome? Możesz stracić dostęp do Gmaila

Od 8 lutego użytkownicy przeglądarki Google Chrome w wersji 53 oraz starszych zobaczą baner zachęcający do aktualizacji programu. Jeśli tego nie zrobią, mogą stracić dostęp do pełnej wersji Gmaila.

Mechanizm automatycznej aktualizacji Google Chrome pozwala zapomnieć użytkownikowi o konieczności pobierania najnowszej wersji przeglądarki internetowej. Cały proces odbywa się w tle. W niektórych przypadkach jest on jednak wyłączany (przykładowo przez administratorów sieci w firmach).

Aktualizacje Google Chrome są również wyłączone dla posiadaczy Windows XP oraz Windows Vista. Ostatnia dostępna na te systemy wersja przeglądarki (49) została wydana w kwietniu ubiegłego roku.

I to właśnie użytkowników XP i Visty mogą najbardziej dotknąć zmiany wprowadzone właśnie przez Google. Okazuje się, że według ostatnich danych obie leciwe wersje są nadal w obiegu - korzysta z nich 5 proc. wszystkich użytkowników przeglądarek internetowych na świecie.

Czytaj też: Google poprawia bezpieczeństwo swoich usług. Gmail i Chrome z ważnymi zmianami

Do grudnia tego roku Gmail będzie działać na starszych wersjach Google Chrome całkiem normalnie. Po tym czasie zostanie załadowany prostszy interfejs HTML, pozbawiony najnowszych funkcji oraz dodatków. Oczywiście ryzyko dotyczy również kwestii braku poprawek bezpieczeństwa.

Nadal korzystacie z Windows XP albo Visty? Chyba najwyższy czas pomyśleć o przesiadce na nowsze 'okienka'.

Więcej o:
Komentarze (41)
Używasz starszej wersji Google Chrome? Możesz stracić dostęp do Gmaila
Zaloguj się
 • ranita_08

  Oceniono 11 razy 9

  Oczywiście już lecę kupować nowe "okienka" za kilkaset PLN. Może nowy komputer tez muszę. No co to jest żeby coś używać dłużej niz 2 lata.... i nie dawać innym zarobić.

 • lisa2

  Oceniono 6 razy 6

  A więc nie chodzi tu o system operacyjny Windows XP tylko o przeglądarkę internetową Google Chrome.

 • tadestades

  Oceniono 5 razy 5

  Chętnie się przesiądę pod warunkiem, że Gugiel zapłaci za przeróbkę mojego lapka :)

 • rekkoon

  Oceniono 4 razy 4

  Jeszcze rozumiem przesiadkę z XP do nowszej wersji ale z Visty? Niby czemu? Jak komuś śmiga na nowym sprzęcie, to jest to na tyle nowoczesny system, że powinien być bez problemu wspierany przez producentów oprogramowania tak samo jak np. siódemka. Sterowniki od Visty działają na każdej nowej wersji systemu, większość rzeczy jest niemal identyczna jak w siódemce, więc nie rozumiem podejścia Google do tego systemu. Że był słaby? Nie, nie był. Był być może zbyt rewolucyjny i miał duże wymagania jak na tamte czasy. Jednak z service packiem świetnie sobie radzi jako system operacyjny i nie wiem po co wrzucać Vistę do jednego worka z XP. XP w wersji 64-bitowej to był taki system-widmo (każdy wiedział, że istnieje, nikt prawie nie używał), Vista 64-bitowa istnieje i działa jak najbardziej. Obsługuje duże dyski twarde GPT i ram do 128 GB. Nie ma co wyrzucać tego systemu do kosza jeżeli komuś dobrze działa.

 • part_of_the_game

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba się więc przesiąść na firefoxa który nadal wspiera xp

 • Paweł Jasieniak

  Oceniono 3 razy 3

  Mam starego netbooka i wszystko na nim świetnie śmiga dzięki XP'kowi, co do polityki Google kij im w pachwinę ...są inne przeglądarki :))))

 • mariusz2010

  Oceniono 5 razy 3

  Wolę zmienić na inną przeglądarkę, niż kupować na nowo programy, za które i tak już dużo zapłaciłem.

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 2 razy 2

  Kto posiadajac windows XP używa Chrome? XP 32 bitowy maksymalnie potrafi obłużyc 4 giga. Chrome na dzieńdobry pożera jeden. Po prostu. 2giga to zwyczajne zuzycie przy 3-4 zwykłych tabach bez wodotrysków.

 • krytykk

  Oceniono 4 razy 2

  Buhuahaha, Chrome - oprogramowanie szpiegowskie. Gmail - poczta szpiegowska. NSA approved. Ktoś rozsądny tego używa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX