Ściągnęli pirackie treści z sieci Torrent - otrzymują wiadomości z ostrzeżeniem. Wielka akcja największych dostawców internetu

Robert Kędzierski
Najwięksi brytyjscy dostawcy internetu wysyłają ostrzegawcze listy do klientów, którzy pobierają pirackie treści ze strony Pirate Bay. Konsumenci mają 20 dni na zmianę zachowań.

W Wielkiej Brytanii przyspiesza kampania mająca na celu zminimalizowanie rozmiarów piractwa. Najwięksi dostawcy internetu, w tym Sky, BT i Vigin Media, przystąpili do akcji "Get it right from a genuine site" (z ang. "Pobierz to jak trzeba z legalnej strony"). Wspierają w ten sposób twórców treści - zarówno tych znanych szerokiej publiczności jak i mniej popularnych pisarzy czy piosenkarzy.

Czytaj też: Policja ma zarekwirować 40 tys. komputerów? Dystrybutor tego filmu wywołał popłoch. 

20 dni na zmianę zachowań

Użytkownicy adresów IP, z których wykrywany jest ruch na nielegalnych stronach, otrzymują wiadomości e-mail z ostrzeżeniem. Wzywa się w nich do zaprzestania pobierania pirackich treści w terminie 20 dni. 

Piraci i KoreaPiraci i Korea The Pirate Bay

Ignorowanie ostrzeżeń będzie wiązać się z otrzymywaniem kolejnych ostrzegawczych e-maili.

Sky zdecydowanie mocniej uderza w tych, którzy cokolwiek wysyłają na największą giełdę torrentów - Pirate Bay.

Jeśli dalej będziesz za pomocą naszego łącza rozsyłał nielegalne treści Sky podejmie natychmiastowe kroki w celu zablokowania lub usunięcia wszelkiego oprogramowania służącego do łamania praw autorskich.

- cytuje brytyjski Express.

 

"Zatwardziali piraci" zapewne nie przejmą się akcją brytyjskich operatorów. Jej cel ma głównie charakter edukacyjny. Ma uświadomić użytkownikom, że pobieranie treści z serwisów takich jak Pirate Bay wyrządza krzywdę twórcom. 

Co zrobilibyście, gdyby wasz operator zażądał od was, byście nie korzystali z jakiegoś serwisu? Na przykład takiego, który zamknięto kilka tygodni temu? Prosimy o komentarze. 

Komentarze (46)
Ściągnęli pirackie treści z sieci Torrent - otrzymują listy z ostrzeżeniem. Wielka akcja największych dostawców internetu
Zaloguj się
 • templogin

  Oceniono 29 razy 19

  Przez kolejnych 20 dni ściągałbym i udostępniał przez torrenty tylko uwolnione materiały z zachowaniem dokładnej ewidencji swojego ruchu sieciowego. Po otrzymaniu kolejnego listu z groźbami można by zrobić kipisz w sieci.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 21 razy 15

  "Co zrobilibyście, gdyby wasz operator zażądał od was, byście nie korzystali z jakiegoś serwisu? "

  Używałbym VPN i zakończyłbym umowę przy najbliższej okazji. Dostawcy Internetu nie są od tego, żeby zakazywać dostępu do jakichś stron.

 • cezaryk

  Oceniono 19 razy 11

  TPB nie serwuje jakichkolwiek pirackich, nielegalnych treści.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 8 razy 8

  "Co zrobilibyście, gdyby wasz operator zażądał od was, byście nie korzystali z jakiegoś serwisu? "
  Zmienilbym operatora ........................ i dlatego wiem ze operatorzy tego nie zrobia.

 • takaprawda2015

  Oceniono 12 razy 8

  A od kiedy to wchodzenie na strony z torrentami jest nielegalne?? Nawet w UK.

 • wloczykij1979

  Oceniono 9 razy 7

  Pomyślałbym, że to dzwonią hinduscy skamerzy.

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy 7

  "Najwięksi brytyjscy dostawcy internetu wysyłają ostrzegawcze listy do klientów, którzy pobierają pirackie treści ze strony Pirate Bay. "

  Gwoli ścisłości ze strony PirateBay niczego się nie pobiera, tam znajdują się tylko linki do torrentów, pliki ściąga się od innych użytkowników strony.

 • kingaps

  Oceniono 6 razy 6

  Na pierwszy mail odpowiedziałbym klasykiem "spieprzaj dzadu"
  Na drugi i kolejne zacytowałbym innego klasyka "spierd....j"

 • 0apud0

  Oceniono 8 razy 6

  Za parę euro miesięcznie można kupić VPN i skonfigurować na poziomie routera. Wtedy nasz dostawca internetu nie będzie widział nic oprócz połączeń z dostawą usług VPN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX