Chcieliście kciuka w dół na Facebooku? No to go dostaniecie. Tak jakby

Kiedy pod koniec lutego ubiegłego roku nowe przyciski reakcji na Facebooku stały się globalnie dostępne, wielu użytkowników społecznościówki apelowało o dodanie do nich charakterystycznego kciuka w dół, czyli "nie lubię". Ich prośby zostaną w końcu wysłuchane?

Jak donosi serwis TechCrunch, trwają właśnie testy reakcji w komunikatorze Facebook Messenger. Podczas rozmowy po wybraniu przycisku znajdującego się obok tekstu, wyskoczy okno z dostępnymi emotikonami wyrażającymi znane już z Facebooka emocje. Warto przypomnieć, że pod postami mamy do wyboru 6 reakcji.

W wersji testowanej właśnie dla komunikatora jest jeszcze jedna dodatkowa reakcja. Chodzi o długo oczekiwany przez użytkowników kciuk w dół symbolizujący dezaprobatę albo inaczej "nie lubię". Funkcja działa podobnie do istniejących już rozwiązań z iMessage czy Slacka. Uwzględnia także zliczanie wystawionych w rozmowie reakcji.

Reakcje w komunikatorze Facebook MessengerReakcje w komunikatorze Facebook Messenger źródło: TechCrunch

W odpowiedzi na informacje TechCrunch, przedstawiciele Facebooka potwierdzają prowadzenie testów reakcji na ograniczonej grupie użytkowników komunikatora. Jeszcze nie wiadomo, kiedy funkcja stanie się dostępna dla wszystkich. Wychodzi na to, że na razie żadnego innego kciuka w dół na Facebooku nie dostaniemy.

embed

Czytaj też: Facebook Messenger coraz bardziej irytujący. Dodano kolejną funkcję

Więcej o: