Chcieliście kciuka w dół na Facebooku? No to go dostaniecie. Tak jakby

Kiedy pod koniec lutego ubiegłego roku nowe przyciski reakcji na Facebooku stały się globalnie dostępne, wielu użytkowników społecznościówki apelowało o dodanie do nich charakterystycznego kciuka w dół, czyli "nie lubię". Ich prośby zostaną w końcu wysłuchane?

Jak donosi serwis TechCrunch, trwają właśnie testy reakcji w komunikatorze Facebook Messenger. Podczas rozmowy po wybraniu przycisku znajdującego się obok tekstu, wyskoczy okno z dostępnymi emotikonami wyrażającymi znane już z Facebooka emocje. Warto przypomnieć, że pod postami mamy do wyboru 6 reakcji.

W wersji testowanej właśnie dla komunikatora jest jeszcze jedna dodatkowa reakcja. Chodzi o długo oczekiwany przez użytkowników kciuk w dół symbolizujący dezaprobatę albo inaczej "nie lubię". Funkcja działa podobnie do istniejących już rozwiązań z iMessage czy Slacka. Uwzględnia także zliczanie wystawionych w rozmowie reakcji.

Reakcje w komunikatorze Facebook MessengerReakcje w komunikatorze Facebook Messenger źródło: TechCrunch

W odpowiedzi na informacje TechCrunch, przedstawiciele Facebooka potwierdzają prowadzenie testów reakcji na ograniczonej grupie użytkowników komunikatora. Jeszcze nie wiadomo, kiedy funkcja stanie się dostępna dla wszystkich. Wychodzi na to, że na razie żadnego innego kciuka w dół na Facebooku nie dostaniemy.

embed

Czytaj też: Facebook Messenger coraz bardziej irytujący. Dodano kolejną funkcję

Więcej o:
Komentarze (6)
Chcieliście kciuka w dół na Facebooku? No to go dostaniecie. Tak jakby
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 4 razy 4

  kciuka W dół nie będzie, gdyż popularnośc Facebooka opiera się na iluzji. Poczuciu bycia lubianym, akceptowanym i popularnym. Facebook zręcznie wykorzystuje te potrzeby tkwiące w człowieku, a zwłaszcza u najmłodszych.

  Mogliby chociaż dać "niewidoczny" kciuk w dół, im więcej by się uch pojawiało, tym bardziej niewidoczne byłoby dane zdjęcie, wideo czy wpis. Przynajmniej bym sobie facebookowe wałki pooznaczał, ze wszystkich moich kont.

 • zoltan_waw

  Oceniono 2 razy 2

  Wrzucanie wszędzie tych durnych GIFów to taka nowa moda gimbazy? Co wniósł ten Zuckerberg który wygląda jakby miał padaczkę i zżarł tylko ponad 900kb transferu?

 • Ser Dell

  Oceniono 1 raz 1

  Nie może być kciuka w dół :D Zabiło by to facebooka i gimnazjaliści popełnili by zbiorowe samobójstwo :P

 • i40i4

  Oceniono 4 razy 0

  Sebastian Górski - nagadał się i nic nie powiedział

 • nasa4ever

  Oceniono 1 raz -1

  Po co kciuk w dół. Facebook banuje z automatu nie tylko pornografię. Banuje wszystko co choć trochę nie idzie w parze z globalną poprawnością. Kciuk w dół będzie tylko pojawiać na twojej tablicy?

 • y.y

  Oceniono 7 razy -1

  No rzeczywiście łamionca wiadomość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX