Microsoft się poddał. Zamyka tę usługę. Połączenie Facebooka, Twittera i Pinterest nie wypaliło

Robert Kędzierski
Po sześciu latach Microsoft zamyka swój portal społecznościowy. Moment... jaki portal społecznościowy?

Skrzyżowanie Facebooka, Twittera i Pinterest stworzone przez Microsoft właśnie przestaje istnieć - wyjaśnia Tech Crunch. So.cl, portal społecznościowy, za którym stoi twórca Windows, przestanie działać 15 marca, po niemal sześciu latach działania. 

Czytaj też: Portal społecznościowy dla dzieci. A może klocków? Stworzył go LEGO. 

Bez wątpienia głównym celem serwisu była chęć konkurowania z Facebookiem. Szybko okazało się jednak, że aby w ogóle przyciągnąć użytkowników należy im umożliwić rejestrowanie się za pomocą portalu Marka Zuckerberga.

 

Wymyślić coś to żadna sztuka?

Nikt nie twierdzi, że So.cl to kiepski portal. Niestety z portalem społecznościowym jest jak z restauracją. Do pustej nikt nie wejdzie, do pełnej ludzi zawsze ustawiają się kolejki.

Przeglądając stronę główną so.cl widać ciekawe pomysły i formaty. Animowane gify, zdjęcia z dłuższym opisem oraz oczywiście specjalną sekcję z linkami wideo. Czyli wszystko, czego potrzebuje portal społecznościowy. Wszystko, oprócz społeczności, która okazała się zbyt mała, by Microsoft ją zachował. 

So.cl nie jest pierwszym serwisem społecznościowym, który odnosi porażkę. Założony w tym samym roku Google Buzz również nie przetrwał próby czasu. Inne serwisy, jak Pinterest nadal istnieją. 

"Popełniłem już tyle głupich błędów w biznesie, że teraz statystycznie musi mi się udać"

Więcej o: