Najszybszy samochód świata to za mało? Bugatti stworzył jacht do kompletu za 9 mln zł

Pierwsi klienci już otrzymują swoje egzemplarze najszybszego samochodu świata za 2,4 mln euro. Dla tych, którzy chcą pędzić nie tylko po lądzie, Bugatti przygotował także niezwykły jacht.

Na początku tego wieku, kiedy Bugatti prezentował model Veyron oczy całego świata zwróciły się właśnie w stronę tej marki. Veyron zawładnął sercami fanów motoryzacji i pobił niezliczoną ilość rekordów, zostając m.in. najszybszym seryjnie produkowanym autem dopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.

W 2016 roku francuska marka należąca do Volkswagena pokazała następcę niezwykłego auta - Bugatti Chiron. Ten supersamochód ma jeszcze lepsze osiągi, 1500 koni mechanicznych, 2,5 sekundy do "setki", 13,6 sekundy do 300 km/h i ogromna prędkość maksymalna.

Bugatti ChironBugatti Chiron fot. Bugatti

W sprzedażowej wersji wynosi 420 km/h, ponieważ została ograniczona elektronicznie. Auto pojechałoby jeszcze szybciej, gdyby pozwalały na to seryjnie produkowane opony, a te zastosowane w Chironie i tak biją rekordy wytrzymałości. Następca Veyrona jest więc jeszcze szybszy. Nie odstrasza także wyglądem, który został poprawiony w stosunku do poprzednika.

Kilka dni temu Bugatti pochwaliło się, że pierwsze egzemplarze Chirona zostały wysłane już do klientów, a to dobry moment żeby zaproponować im coś jeszcze.

Dla tych, którym po wydaniu 2,4 mln euro (prawie 10,5 mln zł) zostało w kieszeni jeszcze trochę gotówki, Bugatti proponuje jacht nawiązujący stylistyką do nowego króla szos. Ma świetnie pasować do kolekcji, w której jest już Bugatti Chiron. 

Bugatti Niniette 66Bugatti Niniette 66 fot. Materiały Bugatti

Jacht ochrzczony nazwą Niniette 66 dostał silnik MAN V8 o mocy 1200 KM, co pozwoli rozpędzić się do 44 węzłów, czyli ok. 80 km/h. Mocy więc nie brakuje, podobnie jak luksusu - wszechobecne logo Bugatti do czegoś zobowiązuje.

Łódź została zaprojektowana we współpracy z producentem luksusowych jachtów Palmer Johnson. Na górnym pokładzie znalazło się miejsce m.in. na jacuzzi czy miejsce na niewielkie ognisko. Dolny pokład to salon i część sypialniana. Zadbano oczywiście o luksusowe wykończenie całego jachtu.

Długość Niniette 66 to 20 metrów (66 stóp), a zanurzenie wynosi niecały metr. To pozwoli pływać nim nawet na płytszych wodach. Zostanie wyprodukowanych tylko 66 sztuk Niniette, a więc znacznie mniej niż Bugatti Chirona.

Bugatti Niniette 66Bugatti Niniette 66 fot. materiały Bugatti

Ci, którzy liczą na jeden z egzemplarzy muszą pośpieszyć się z decyzją, bo Bugatti raczej nie będzie musiało długo czekać na wyprzedanie całej serii. Chiron cieszy się sporym zainteresowaniem i wyprzedano już 250 z 500 planowanych aut. Nabywcom nie przeszkadzał nawet fakt, że musieli już wpłacić zaliczki, a na swoje samochody mogą czekać nawet 3 lata.

Cena Bugatti Niniette 66 nie została jeszcze oficjalnie ujawniona. Szacuje się jednak, że będzie zaczynać się powyżej 2 mln euro (prawie 9 mln zł), a więc podobnej jak poprzedni jacht od Bugatti. To raczej nie jest przeszkodą dla fanów tej marki.

Więcej o: