Przydatna nowość w Mapach Google. To rozwiązanie docenią nie tylko spóźnialscy

Kiedy spóźniamy się na spotkanie, a oczekujący z niepokojem zadają nam pytania o przewidywany czas dotarcia na miejsce, będziemy mogli wykorzystać Mapy Google do podania im swojej aktualnej lokalizacji. Nowa funkcja zostanie wkrótce dodana do aplikacji dla smartfonów z Androidem oraz iOS.

Aby podzielić się z innymi swoją aktualną lokalizacją wystarczy w Mapach Google kliknąć na  niebieski punkt (miejsce, w którym się znajdujemy) i z menu kontekstowego wybrać polecenie Share location (Udostępnij położenie). Co ważne, informację będą mogli zobaczyć nie tylko użytkownicy aplikacji mobilnych, ale również wersji desktopowych Map Google.

Dodatkowo będziemy mieć możliwość pełnej kontroli nad tym, jak długo dzielimy się swoją lokalizacją i w dowolnym momencie wyłączyć powiadamianie. O dzieleniu się aktualnym położeniem z innymi użytkownikami przypomni odpowiednia ikona nad kompasem. Poza listą kontaktów Google funkcja uwzględnia również komunikatory internetowe.

embed

Udostępnianie lokalizacji będzie możliwe także z poziomu trybu nawigacji. Podczas podróżowania naciskamy ikonę More (Więcej) i wybieramy Share trip (Udostępnij podróż). Znajomi, którzy otrzymają informację o naszym położeniu dostaną również przewidywany czas jaki zajmie nam dotarcie do miejsca docelowego. Udostępnianie położenia zakończy się automatycznie po przybyciu do celu.

 

Nowa funkcja w Mapach Google jest od dziś wdrażana globalnie.

Czytaj więcej: Nowości w aplikacji Google na smartfony. Będzie łatwiej, szybciej i bardziej przejrzyście

Więcej o: