Ten konkurs pomoże zmienić edukację w szkole. Rusza Akademia Kodowania. Trwają zapisy

Za sprawą wspólnej inicjatywy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo - Sieciowego oraz Intela, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie Akademia Kodowania. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe.

Celem Akademii Kodowania jest opracowanie przez uczniów inteligentnego systemu lub urządzenia, którego pozwoli unowocześnić codzienne życie, przyda się podczas szkolnych lekcji, uatrakcyjni lub usprawni edukację. To może być przykładowo stacja pogodowa badająca czystość powietrza na boisku, inteligentny licznik obecności na lekcjach, czy inteligentna stołówka szkolna.

Po zgłoszeniu drużyny do konkursu, w pierwszym etapie należy opracować scenariusz zakładający kreatywne wykorzystanie płytek deweloperskich Intel Genuino 101 (w szkołach podstawowych i gimnazjalnych) oraz Intel Edison (w szkołach w ponadgimnazjalnych). Ze zgłoszonych pomysłów zostanie wybrane 110 najlepszych, które przejdą do drugiego etapu.

Czytaj też: Scottie Go! to gra, która ma zachęcić najmłodszych do kodowania. Mnie przekonała

Drużyny otrzymają opracowany przez naukowców z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo - Sieciowego i inkubator technologiczny NeticTech zestaw BeCreo do nauki podstaw programowania. W jego skład wchodzi platforma programistyczna Intel Genuino 101 z modułem Intel Curie i elektroniczne moduły (wyświetlacz, silnik i dioda, głośnik).

 

Z użyciem tego sprzętu uczniowie przygotują opisane wcześniej projekty i przedstawią ich działanie w finałowej prezentacji. Przy ich ocenie jury weźmie pod uwagę pomysłowość, łatwość realizacji i wsparcie nauczyciela koordynującego. Drużyny mogą liczyć od 2 do 7 uczniów. Zgłoszenia do Akademii Kodowania przyjmowane są do 10 kwietnia na stronie www.akademiakodowania.com.

Więcej o: