Blackberry blokuje podglądanie ekranu smartfona. Zerkanie przez ramię nic nie da

Sprytna aplikacja Blackberry utrudni życie tym, którzy chcieliby z dystansu podglądać to, co robimy na smartfonie.

Osoby, które dbają o prywatność mogą uznać za przydatne nowe narzędzie stworzone przez Blackberry. Aplikacja Privacy Shade pozwala przysłonić sporą część ekranu. Dzięki temu przeczytanie przez osoby postronne tego, co wyświetla nasz smarfon staje się mocno utrudnione.

 

Aplikacja tworzy prostokątny lub okrągły obszar przesuwany palcem. Tylko on jest podświetlony - reszta ekranu pozostaje zaciemniona. Przesuwając palec odsłaniamy kolejne litery lub wersy informacji - osoba postronna ma trudność, by zobaczyć coś z większej odległości. 

Czytaj też: Szef FBI uważa, że nie ma czegoś takiego jak całkowita prywatność.

Android Police zauważa, że Privacy Shade nadaje się też do pracy w trybie nocnym, gdyż intensywność zaciemnienia ekranu można kontrolować. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Blackberry blokuje podglądanie ekranu smartfona. Zerkanie przez ramię nic nie da
Zaloguj się
 • xegar

  Oceniono 1 raz 1

  A ja mam naciętą kieszeń w spodniach. Przesuwam smartfon dyskretnym ruchem przez materiał i czytam przez szparę. Smartfon nie musi być drogiej marki, prawdę mówiąc może być całkiem obciachowy, bo postronni nawet nie wiedzą, że tam jest. Nic nie trzeba instalować, działa nawet w kościele. ;-)

 • bart8777

  Oceniono 1 raz 1

  Kiepska, bo wciąż można podglądać przez to okienko. Powinna zasłaniać cały ekran.

 • xezaq

  Oceniono 3 razy 1

  Aha, czyli kupujemy telefon z ekranem 6 i więcej cali, zajmującym cały przód urządzenia tak, żeby nie było nawet miejsca na przycisk czy słuchawkę. A następnie za pomocą aplikacji zasłaniamy 90% tego ekranu. Zaiste, przedziwna logika.

 • Yu Mi

  Oceniono 1 raz 1

  ta komóra nadaje się tylko do filmu o Bondzie.
  W każdym odcinku miał nowy kosmiczny model.

 • readme.txt

  Oceniono 3 razy 1

  Też mi udogodnienie

 • nikifor666

  Oceniono 1 raz 1

  niezle.a wystarczyloby nie isc slepo w katy widzenia ekranu po 180*. ani to potrzebne, ani to bezpieczne.

 • qlt82

  Oceniono 6 razy 0

  Niech wprowadza filtr polaryzacyjny do smartfonow i juz nikt nigdy nie zajrzy ci przez ramie, bo zobaczy czarny ekran pod kazdym innym katem niz ten co ty patrzysz. Jakby co to uslyszeliscie o tym pierwszy raz tutaj. :)

 • pacta

  Oceniono 3 razy -3

  Testuję właśnie na moim BlackBerry tę aplikację. Wprawdzie nie korzystam z komunikacji publicznej ale gdybym w publicznym miejscu przeglądałem, np jakieś dane wrażliwe wymagające ochrony w ramach Ustawy o ochronie danych osobowych, aplikacja może być przydatna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX