To oficjalne: smartfony Samsung Galaxy Note 7 wracają do sprzedaży. Wiemy gdzie będzie można je kupić

Robert Kędzierski
Samsung poinformował co zamierza zrobić z wycofanymi ze sprzedaży smarfonami Galaxy Note 7. Jest dobra wiadomość dla konsumentów.

Smartfony Galaxy Note 7 wrócą do sprzedaży - ogłosił oficjalnie Samsung. Nie będą jednak dostępne dla wszystkich, a na określonych rynkach. Pojawią się jako urządzenia odnowione (refurbished). 

Czytaj też: Samsung zapłacił sporą cenę za problemy z bateriami w Note 7. 

Egzemplarze, których nie uda się przekazać do sprzedaży zostaną zdekompletowane. Będą wykorzystywane jako części zamiennie. Ostatnia grupa smartfonów trafi do recyclingu.

Czy Note 7 trafią do Polski?

Możliwe, że Samsungowi uda się znaleźć formalny sposób na ponowne wprowadzenie Note 7 na europejski rynek. W takim wypadku mogłyby trafić również do Polski. Bardziej prawdopodobne jest, że sprzedaż odnowionych Note 7 będzie prowadzona głównie w krajach Azjatyckich. Wiadomo już, że nie trafią do USA. Takie potwierdzenie uzyskał The Verge. 

Samsung Galaxy Note 7Samsung Galaxy Note 7 fot. Bartłomiej Pawlak

Decyzja Samsunga jest rozsądna. Koreański gigant ściągnął z rynku ok. 2,5 mln smartfonów Galaxy Note 7, po tym, jak w kilkudziesięciu z nich stwierdzono poważne problemy z baterią. Po wymianie komponentu na nowy telefony powinny być w pełni funkcjonalne. Dobrze więc, że trafią na rynek w jako odnowione - to lepsze dla środowiska i korzystne dla użytkowników. Podobną politykę stosuje np. Apple.

Testujemy najnowsze gadżety marki Samsung

Więcej o: