Aktualizacja Windows 10 Creators Update dostępna od 11 kwietnia. Wiemy co się zmienia

Robert Kędzierski
Aktualizacja Windows 10 zbliża się wielkimi krokami. Microsoft oficjalnie potwierdza, że użytkownicy będą mogli ją pobrać od 11 kwietnia. Jak zmieni się system? Oto najistotniejsze nowości.

Już 11 kwietnia użytkownicy Windows 10 będą mogli pobierać aktualizację Creators Update. Jest ona istotna, bo wprowadza szereg nowych funkcji oraz ulepszeń. System w kilku aspektach zmieni się bardzo wyraźnie. 

Czytaj też: Na tych użytkownikach aktualizacja Creators Update raczej nie zrobi wrażenia. Wciąż wolą Windows XP. 

Bądźcie gotowi na wirtualną rewolucję

Kiedyś możliwość tworzenia czy edycji zdjęć i ilustracji była czymś, co dawało poczucie, że korzystamy z nowoczesnej maszyny.

Paint 3DPaint 3D Fot. Microsoft

Te czasy to jednak przeszłość. Dlatego użytkownicy dostaną do dyspozycji aplikację pozwalającą na obsługiwanie grafiki 3D. 

Dopracowane Menu

Niektórzy użytkownicy Windows 10 narzekali na brak dostatecznej kontroli nad Menu. O ile przerzucanie aplikacji z listy po lewej strony do kafli po prawej stronie działa, to kilku funkcji brakuje.

Ulepszone MenuUlepszone Menu Fot. Microsoft

Creators Update niweluje kilka braków takich jak możliwość tworzenia folderów. Zadba też o lepsze wyświetlanie ikon. 

PC to najlepsza konsola?

Windows 10 ma mieć też wbudowany tryb gracza. W praktyce ma on oznaczać jedno: kiedy użytkownik zaczyna rozgrywkę zasoby komputera są maksymalizowane. 

Windows 10 Game ModeWindows 10 Game Mode Fot. Microsoft

Czytelniejsze powiadomienia

Centrum Powiadomień w Windows wprowadza zmianę, którą zapowiedział już Google w Androidzie. Powiadomienia będzie można łączyć w grupy, co sprawi, że staną się bardziej czytelne. 

Nowa wersja przeglądarki Edge

Microsoft nie zraża się niezbyt wysoką popularnością następcy Internet Explorera. Do przeglądarki Edge wprowadzono kilka nowych funkcji. Od możliwości przeglądania ebooków po wygodniejszą nawigację pomiędzy wieloma kartami. Będzie je można "rolować" do wybranego katalogu.

 

Ochrona pod lepszą kontrolą

Windows 10 będzie też w wyraźniejszy sposób komunikował użytkownikowi, czy komputer jest bezpieczny. O poprawności zabezpieczeń poinformuje odpowiednia ikona.

Windows DefenderWindows Defender Fot. za rawinfopages.com

Defender ma lepiej spełniać rolę programu antywirusowego. Dziś część użytkowników może nie do końca rozumieć, że rolą tego elementu Windows jest ochrona przed zagrożeniami. 

Ułatwiona personalizacja

Windows 10 umożliwi pobieranie motywów ze sklepu Microsoft. 

Aktualizacja ma wprowadzać również inne poprawki których celem jest usprawnienie działania systemu. 

Więcej o: