Nowa funkcja na Facebooku. Ikonka rakiety pomoże ci eksplorować zakątki serwisu Zuckerberga

Niektórzy z was mają już dostęp do nowej ikonki w aplikacji mobilnej Facebooka. To nowa funkcja, która przyda się spragnionym wartościowych informacji.

Niektórzy użytkownicy największego serwisu społecznościowego świata informują o obecności nowej ikonki, która pojawiła się w ich aplikacji. Ma postać rakiety i w wersji na iOS jest podpisana "Eksploruj".

To nowa funkcja wprowadzona testowo u niektórych użytkowników Facebooka. Znajduje się na górze (w Androidzie) lub na dole (w iOS) obok pozostałych ikonek: "Aktualności", "Zaproszenia" i "Powiadomienia".

"Rakieta" to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają dość zdjęć z imprez czy wakacji swoich znajomych wyświetlających się w głównym news feedzie Facebooka. To miejsce dla osób szukających ciekawych treści.

Rakieta Facebooka - nowa funkcja w serwisieRakieta Facebooka - nowa funkcja w serwisie fot. screen

"Rakieta" jest alternatywnym panelem, na którym algorytm będzie wyświetlał informacje bliskie naszym zainteresowaniom. Fani technologii przeczytają o specyfikacji czy cenach nowych flagowców od LG czy Samsunga, a osoby interesujące się sportem zobaczą widowiskowe akcje Roberta Lewandowskiego (tak jak powyżej).

Co bardzo ważne, nie musimy obserwować poszczególnych fanpage'y, z których posty wyświetlają się w nowym ciągu aktualności oznaczonym symbolem rakiety. Dzięki temu mamy otrzymać informacje, do których samodzielnie moglibyśmy nigdy nie dotrzeć.

Ikonka rakiety wyświetla się na razie jedynie niewielkiej części użytkowników Facebooka. Serwis społecznościowy dopiero testuje tę funkcję, jednak można się spodziewać za jakiś czas pojawi się u pozostałych osób.