Netflix robi świetny prezent użytkownikom Windowsa 10. Wprowadza tryb offline

Netflix wprowadza ciekawą nowość w swojej aplikacji na Windowsa 10. Od teraz jej użytkownicy nie muszą już dbać o ciągłe połączenie z internetem, aby obejrzeć film.

Jedną z największych "wad" Netflixa (i każdej tego typu aplikacji) jest konieczność połączenia z internetem podczas odtwarzania filmu. Twórcy platformy zdają sobie sprawę z tego problemu i już pod koniec ub. roku wprowadzili w Polsce tryb offline.

Pozwala on na pobranie do pamięci urządzenia odcinków seriali lub filmów i obejrzenie ich później, niezależnie od planu taryfowego z jakiego korzystamy. To rozwiązanie było dostępne dotychczas tylko na telefonach i tabletach z systemami Android i iOS.

Od dziś nową funkcją mogą cieszyć się także użytkownicy komputerów oraz urządzeń mobilnych z systemem Windows 10.

Netflix na Windows 10Netflix na Windows 10 fot. screen ze sklepu Windows

Niestety - podobnie jak w przypadku aplikacji dla iOS i Androida - nie wszystkie materiały z Netfliksa można ściągnąć na dysk urządzenia. Serwis przygotował specjalną zakładkę, gdzie znajdziecie wszystkie treści dostępne do pobrania.

Netflix - tryb offlineNetflix - tryb offline fot. Daniel Maikowski

Aplikacja jest dostępna w oficjalnym sklepie Windows. Aby skorzystać z nowej funkcji trzeba zaktualizować ją do najnowszej wersji. Warto pamiętać, że tryb offline dotyczy jedynie "kafelkowej" aplikacji Netfliksa. Z nowości nie skorzystają więc użytkownicy serwisu, którzy uruchamiają gow przeglądarce internetowej.

Więcej o: