European VR Congress wraca do Centrum Nauki Kopernik

Druga edycja kongresu poruszającego tematykę wirtualnej rzeczywistości ponownie odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na masę atrakcji.

Ubiegłoroczna jesienna edycja European VR Congress spotkała się ze sporym zainteresowaniem, przyciągając ponad pół tysiąca uczestników. W tym roku ponownie Centrum Nauki Kopernik będzie gościć czołowych producentów sprzętu oraz twórców produkcji VR z Polski oraz z zagranicy. Możemy liczyć na prezentacje praktyków i ekspertów w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, panele dyskusyjne oraz rozszerzoną strefę VR Expo.

Podczas kongresu przewidziano szereg dodatkowych wydarzeń, wśród których warto wspomnieć o Speed Dating (szybkie spotkania kojarzące firmy VR z inwestorami), warsztatach pogłębiających wiedzę na dany temat (przykładowo branded content w oparciu o VR i wideo 360 stopni), czy warsztatach pitchingu. Innowacyjne polskie i zagraniczne projekty będą miały szansę prezentacji w strefie Startup Zone.

European VR Congress 2017European VR Congress 2017 fot. materiały prasowe

Część programu dedykowana najmłodszym firmom startującym na rynku wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości będzie się składać z trzech modułów: Business Dating, Startup Expo oraz warsztatów. Business Dating pozwoli startupom zaprezentować swoje projekty inwestorom i nawiązać owocne kontakty biznesowe. W ramach Startup Expo prezentacje pomysłów i prototypów pozwolą zebrać opinie na ich temat.

Czytaj też: European VR Congress 2016: Wirtualna rzeczywistość nie uratuje świata, ale pomoże dostrzec jego inną stronę

European VR Congress 2017 odbędzie się w dniach 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Więcej o: