Facebook Messenger Lite oficjalnie dostępny w Polsce. Niestety niedługo go zepsują

Dobra wiadomość dla tych, którym tradycyjna wersja komunikatora Facebooka wydaje się zbyt ociężała i przeładowana zbędnymi dodatkami. Messenger Lite otwiera się na 132 kraje, w tym Polskę. Aplikację pobierzecie z Google Play i App Store. Są też i złe wieści.

Początkowo Messenger Lite był dostępny wyłącznie dla krajów, w których infrastruktura internetowa nie pozwala na zbytnie szaleństwa. W październiku ubiegłego roku mogli z niego skorzystać mieszkańcy Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lanki oraz Wenezueli.

Jednak globalne zainteresowanie aplikacją przerosło chyba samego Facebooka. Użytkownicy z całego świata ściągali uszczuploną wersję komunikatora ze źródeł zewnętrznych w postaci pliku APK. Ostatecznie gigant odważył się na rozszerzenie dostępności. Facebook Messenger Lite trafił właśnie do 132 krajów, w tym Polski.

Niestety są też złe wieści. Prawdopodobnie lżejsza wersja Messengera już wkrótce stanie się cięższa, tracąc jedną ze swoich podstawowych zalet - lekkość i szybkość działania, szczególnie na smartfonach o gorszych podzespołach. Wystarczy spojrzeć na ścieżkę, którą podąża Facebook Lite - odchudzona wersja oficjalnej aplikacji mobilnej Faceboka.

W ostatnim czasie rozszerzono jej funkcjonalność, wprowadzając między innymi reakcje, efekty dla aparatu oraz geofiltry. Wszystko z myślą o największej konkurencji, czyli Snapchacie. Warto pamiętać, że liczba aktywnych użytkowników Facebook Lite przekroczyła w lutym poziom 200 mln.

Czytaj też: Facebook Messenger dogonił WhatsAppa. Z komunikatora korzysta już 1,2 mld ludzi

Dla porównania pod koniec ubiegłego roku Snapchat miał 158 mln aktywnych użytkowników dziennie. Wszystko wskazuje na to, że orężem Facebooka w walce ze Snapchatem mają być właśnie lżejsze wersje aplikacji.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (5)
Facebook Messenger Lite oficjalnie dostępny w Polsce. Niestety niedługo go zepsują
Zaloguj się
 • korrping

  Oceniono 2 razy 0

  O czym wy piszecie?! Na Androida jest alternatywne repozytorium appek, F-Droid, na którym nieoficjalnych klientów tej opasłej i ociężałej aplikacji już są dzięsiątki wersji! Osobiście polecam FaceSlim - ważącą tylko 2,7 MB appkę do obsługi całego Facebooka oraz Messengera.

 • strasznyzbigniew2

  Oceniono 2 razy -2

  Nie ma zadnego "Messenger Lite" w App Store. To cudo jest tylko na Androida.

 • oszrany

  Oceniono 5 razy -3

  Pierwsze co zrobilem to wywalilem ta aplikacje, jak ktos ma spraw to niech zadzwoni a nie smedzi na aplikacjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX