Facebook Messenger Lite oficjalnie dostępny w Polsce. Niestety niedługo go zepsują

Dobra wiadomość dla tych, którym tradycyjna wersja komunikatora Facebooka wydaje się zbyt ociężała i przeładowana zbędnymi dodatkami. Messenger Lite otwiera się na 132 kraje, w tym Polskę. Aplikację pobierzecie z Google Play i App Store. Są też i złe wieści.

Początkowo Messenger Lite był dostępny wyłącznie dla krajów, w których infrastruktura internetowa nie pozwala na zbytnie szaleństwa. W październiku ubiegłego roku mogli z niego skorzystać mieszkańcy Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lanki oraz Wenezueli.

Jednak globalne zainteresowanie aplikacją przerosło chyba samego Facebooka. Użytkownicy z całego świata ściągali uszczuploną wersję komunikatora ze źródeł zewnętrznych w postaci pliku APK. Ostatecznie gigant odważył się na rozszerzenie dostępności. Facebook Messenger Lite trafił właśnie do 132 krajów, w tym Polski.

Niestety są też złe wieści. Prawdopodobnie lżejsza wersja Messengera już wkrótce stanie się cięższa, tracąc jedną ze swoich podstawowych zalet - lekkość i szybkość działania, szczególnie na smartfonach o gorszych podzespołach. Wystarczy spojrzeć na ścieżkę, którą podąża Facebook Lite - odchudzona wersja oficjalnej aplikacji mobilnej Faceboka.

W ostatnim czasie rozszerzono jej funkcjonalność, wprowadzając między innymi reakcje, efekty dla aparatu oraz geofiltry. Wszystko z myślą o największej konkurencji, czyli Snapchacie. Warto pamiętać, że liczba aktywnych użytkowników Facebook Lite przekroczyła w lutym poziom 200 mln.

Czytaj też: Facebook Messenger dogonił WhatsAppa. Z komunikatora korzysta już 1,2 mld ludzi

Dla porównania pod koniec ubiegłego roku Snapchat miał 158 mln aktywnych użytkowników dziennie. Wszystko wskazuje na to, że orężem Facebooka w walce ze Snapchatem mają być właśnie lżejsze wersje aplikacji.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: