Użytkownicy polubili te ikonki na Facebooku. Teraz pojawiły się w jeszcze jednym miejscu

Zdaje się, że dominacja przycisku "Lubię to" na Facebooku własnie się skończyła. Facebook umożliwił reagowanie w inny sposób także na komentarze pod postami.

W styczniu poprzedniego roku Facebook przychylił się do próśb użytkowników i dodał do świetnie znanego przycisku "Lubię to" inne ikonki emocji.

Reakcje - bo o nich mowa - jednym przypadły do gustu, a inni je znienawidzili. Wszyscy zdążyli chyba jednak do nich przywyknąć. Były też na tyle często wykorzystywane, że administratorzy portalu postanowili niedawno wprowadzić podobne ikonki także w rozmowach na Messengerze.

Do tej pory, na Facebooku nie było jednak możliwości zareagowania na komentarz pod postem w inny sposób, jak przez użycie przycisku "Lubię to". Właśnie się to zmieniło, bo Facebook zdecydował się wprowadzić reakcje także do komentarzy.

Reakcje także w komentarzach na FacebookuReakcje także w komentarzach na Facebooku fot. screen z portalu Facebook

To sześć ikonek dobrze znanych już wcześniej. Używa się ich w dokładnie ten sam sposób. Przez przytrzymanie palca na przycisku "Lubię to" lub najechanie na niego kursorem myszy.

Reakcje są już dostępne u części użytkowników. Facebook dopiero rozpoczął ich wdrażanie, więc powinny pojawić się u wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Będą dostępne zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i w przeglądarce internetowej.