Zuckerberg po 12 latach skończył studia. "Mamo, mówiłem, że to zrobię"

Robert Kędzierski
Mark Zuckerberg podzielił się na Facebooku jednym z najważniejszych momentów swojego życia. "To wydarzyło się tutaj" - stwierdził wspominając początki swojego portalu.

W czwartek Mark Zuckberg powrócił do swojej macierzystej uczelni, by przy fleszu kamer wygłosić mowę transmitowaną na żywo w internecie. W tych wyjątkowych okolicznościach, 12 lat po porzuceniu studiów dla Facebooka, Zuckerberg i odebrał tytuł honorowy Harvardu. 

Mamo, zawsze ci powtarzałem, że wrócę i dokończę studia.

- napisał na Facebooku publikując zdjęcie. 

Mark Zuckerberg ukończył studia na HarvardzieMark Zuckerberg ukończył studia na Harvardzie Fot. Facebook/Mark Zuckerberg

33-letni założyciel największego portalu społecznościowego świata podkreślił, że prace nad portalem rozpoczął właśnie podczas nauki w roku 2004.

Dokładnie tu siedziałem. Miałem niewielkiego laptopa i tu programowałem Facebooka. Zajęło to około dwóch tygodni. To wydarzyło się tutaj.

- stwierdził cytowany przez agencję Reutera

Czytaj też: Facebook analizuje twój profil na 98 sposobów. Oto ich lista:

Serwis działający początkowo pod nazwą TheFacebook ma dziś 1,9 mld użytkowników. Firma Zuckerberga pięć lat temu debiutowała na amerykańskiej giełdzie. Według analityków "jest silna jak nigdy wcześniej".