Korzystasz ze Skype'a na Windows Phone? Lepiej pomyśl o przesiadce na inny system

Znów niedobre wieści dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone. Tym razem chodzi o tych, którzy aktywnie korzystają z komunikatora Skype. Z końcem czerwca będą musieli się z nią pożegnać. Niestety, Microsoft nie ma dla nich żadnej alternatywy.

Koncern z Redmond zaczął rozsyłać wiadomości do użytkowników Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, w których informuje o rychłym wyłączeniu aplikacji Skype dla tych systemów z dniem 1 lipca 2017 roku. Możliwość integracji wiadomości ze Skype’a z komunikatorem Wiadomości stracą również użytkownicy Windows 10 Mobile.

To niestety kolejny gwóźdź do trumny dla Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1. Pod koniec marca informowaliśmy o wyłączeniu dostępu do Facebook Messengera. Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy smartfonów, którzy nie mogą liczyć na aktualizację do Windows 10 zostali pozostawieni sami sobie i zmuszeni do przesiadki inną platformę.

Wyłączenie Skype'a dla Windows Phone 8 i Windows Phone 8.1Wyłączenie Skype'a dla Windows Phone 8 i Windows Phone 8.1 fot. mspoweruser

Dowodem na rychłą śmierć Windows Phone może być również niedawny raport IDC, z którego wynika, że obecny udział mobilnego systemu Microsoftu w rynku kształtuje się na poziomie zaledwie 0,1 proc. Przypuszczalnie od przyszłego roku IDC przestanie go uwzględniać w swoich zestawieniach dotyczących rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Majowe dane NetMarketShare również nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Udział Windows Phone w rynku na poziomie 1,21 proc. nie daje już najmniejszych szans na zawalczenie z silną konkurencją w postaci Androida oraz iOS.

Czytaj też: Pamiętacie jeszcze Windows Phone? Jego udział w rynku trzeba dziś badać pod mikroskopem

Jedyną rozsądną alternatywą dla użytkowników Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1 wydaje się obecnie komunikator internetowy Telegram, nadal rozwijany przez producenta.

Więcej o: