Powrót legendarnego laptopa sprzed 25 lat? Fani retro sprzętów tylko na to czekają

Wiele wskazuje na to, że Lenovo po cichu pracuje nad nowym wcieleniem klasycznego notebooka z serii ThinkPad, którego zamierza oficjalnie zaprezentować na 25-lecie istnienia marki. Czy Retro ThinkPad podbije serca fanów retro sprzętów?

Według informacji publikowanych co jakiś czas na oficjalnym blogu Lenovo, chodzi o reinkarnację modelu ThinkPad 700C pochodzącego z 1992 roku. Pierwsze pogłoski o planach wskrzeszenia legendarnego laptopa pojawiły się w sieci już 2 lata temu. Od tamtej pory zapanowała cisza i część entuzjastów straciła nadzieję na realizację projektu.

Tymczasem emocje znów podsyca David Hill, odpowiedzialny w Lenovo za wzornictwo produktów marki. Przy okazji tłumaczy, że firma potrzebowała nieco czasu na dopracowanie tej koncepcji. Według założeń projektu stylistycznie sprzęt ma przypominać oryginalny model z 1992 roku, ale w środku znajdą się podzespoły na miarę naszych czasów. W związku z tym zostanie na pewno nieco odchudzony.

Retro ThinkPadRetro ThinkPad fot. blog.lenovo.com

Możemy za to liczyć na charakterystyczne kolorowe logo ThinkPad, 7-rzędową klawiaturę z niebieskim klawiszem Enter i umieszczonym w środku czerwonym TrackPointem oraz czarną obudowę pokrytą gumowaną powłoką. Spekulowano już wcześniej na temat przewidywanej ceny, która miała sięgnąć nawet 5000 dolarów, jednak ostatecznie będzie dużo niższa.

Czytaj też: MWC 2017: Jest godny konkurent dla Chromebooka? Lenovo pokazało super tani komputer z Windowsem

Na więcej szczegółów pozostaje nam poczekać do października, kiedy Lenovo planuje specjalne wydarzenie z okazji 25-lecia istnienia marki ThinkPad.

Więcej o: