Nowość na YouTube. 1,5 miliarda użytkowników będzie mogło obejrzeć zupełnie nowe filmy

Na trwających własnie targach VidCon YouTube zaprezentował zupełnie nowy format filmów dostępnych w serwisie. Ujawniono także liczbę zalogowanych użytkowników w miesiącu.

Już od dłuższego czasu w serwisie YouTube jest możliwość publikowania i oglądania wideo w 360 stopniach. Dostępne są także filmy 3D.

YouTube na tym jednak nie poprzestaje i wprowadza zupełnie nowy format dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości. Konkretnie obsługiwane będą PlayStation VR, Google Daydream i Google Cardboard.

Nowy format nazwano VR180. W serwisie pojawiło się już kilka takich filmów. Nazwa sugeruje, że będzie można się rozglądać w obrębie 180 stopni przed sobą. Wideo będzie można oczywiście zobaczyć 3D i tylko przy użyciu wymienionych gogli VR.

embed

Na razie nie wiadomo, które kamery będą kompatybilne z nowym formatem. Google wspomina natomiast na swoim blogu, że urządzenia od YI, Lenovo i LG sa już przygotowywane i powinny pojawić się już zimą tego roku.

1,5 miliarda zalogowanych użytkowników

Google pochwalił się także, że z YouTube korzysta już 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników w miesiącu. W rzeczywistości może ich być znacznie więcej, ponieważ firma nie wzięła pod uwagę tych, którzy oglądają filmy bez logowania się do serwisu.

Jeszcze w 2013 roku Google informowało o 1 miliardzie osób. Wtedy zebrano jednak ogół wszystkich, którzy korzystają z serwisu.

Firma poinformowała także, że internauci spędzają na YouTube dla urządzeń mobilnych średnio godzinę dziennie. Statystyki serwisu wyglądają więc całkiem imponująco.

...

Więcej o:
Komentarze (3)
Nowość na YouTube. 1,5 miliarda użytkowników będzie mogło obejrzeć zupełnie nowe filmy
Zaloguj się
  • cojamamwymyslic2

    0

    "W rzeczywistości może ich być znacznie więcej, ponieważ nie każdy firma nie wzięła pod uwagę tych, którzy oglądają filmy bez logowania się do serwisu."

    Autorowi polecam przeczytanie tekstu przed wrzuceniem do serwisu, szczególnie, że jest on krótki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX