Nowość na YouTube. 1,5 miliarda użytkowników będzie mogło obejrzeć zupełnie nowe filmy

Na trwających własnie targach VidCon YouTube zaprezentował zupełnie nowy format filmów dostępnych w serwisie. Ujawniono także liczbę zalogowanych użytkowników w miesiącu.

Już od dłuższego czasu w serwisie YouTube jest możliwość publikowania i oglądania wideo w 360 stopniach. Dostępne są także filmy 3D.

YouTube na tym jednak nie poprzestaje i wprowadza zupełnie nowy format dla posiadaczy gogli wirtualnej rzeczywistości. Konkretnie obsługiwane będą PlayStation VR, Google Daydream i Google Cardboard.

Nowy format nazwano VR180. W serwisie pojawiło się już kilka takich filmów. Nazwa sugeruje, że będzie można się rozglądać w obrębie 180 stopni przed sobą. Wideo będzie można oczywiście zobaczyć 3D i tylko przy użyciu wymienionych gogli VR.

embed

Na razie nie wiadomo, które kamery będą kompatybilne z nowym formatem. Google wspomina natomiast na swoim blogu, że urządzenia od YI, Lenovo i LG sa już przygotowywane i powinny pojawić się już zimą tego roku.

1,5 miliarda zalogowanych użytkowników

Google pochwalił się także, że z YouTube korzysta już 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników w miesiącu. W rzeczywistości może ich być znacznie więcej, ponieważ firma nie wzięła pod uwagę tych, którzy oglądają filmy bez logowania się do serwisu.

Jeszcze w 2013 roku Google informowało o 1 miliardzie osób. Wtedy zebrano jednak ogół wszystkich, którzy korzystają z serwisu.

Firma poinformowała także, że internauci spędzają na YouTube dla urządzeń mobilnych średnio godzinę dziennie. Statystyki serwisu wyglądają więc całkiem imponująco.

...