Facebook rozmawia z Hollywood. Będzie produkować krótkie programy telewizyjne do internetu

Z informacji opublikowanych przez Wall Street Journal wynika, że Facebook prowadzi obecnie rozmowy z wytwórniami filmowymi z Hollywood odnośnie produkcji wysokiej jakości programów telewizyjnych. Za jeden odcinek jest gotów zapłacić nawet 3 mln dol.

Poza wytwórniami przedstawiciele Facebooka spotykają się również z agencjami aktorskimi (m. in. Creative Artists Agency, United Talent Agency, William Morris Endeavor, ICM Partners). Według informacji Wall Street Journal pierwszych realnych efektów negocjacji możemy się spodziewać późnym latem tego roku, na kiedy to zaplanowano start projektu.

Mark Zuckerberg liczy na przyciągnięcie stosunkowo młodej widowni w przedziale wiekowym od 13 do 34 lat. Przede wszystkim stawia na jakość oferowanych treści. Budżet na jeden odcinek ma sięgać nawet 3 mln dolarów, zatem dorównuje poziomowi dużym produkcjom telewizyjnym.

Czego możemy się spodziewać po wideo produkowanym przez Facebooka? Na pewno zabraknie w nim tematów politycznych, aktualności, nagości oraz ostrego języka. Gigant społecznościowy chce się trzymać od takich tematów z daleka.

Głównie chodzi o przyciągnięcie widowni skupionej obecnie wokół Snapchata, który ma już kilku poważnych partnerów dostarczających oryginalne treści wideo użytkownikom (Disney, MTV, MGM, Time Warner oraz A&E).

Czytaj też: Zuckerberg przestał być biznesmenem, a został politykiem? Takiego manifestu mało kto się spodziewał

Snapchat koncentruje się jednak na bardzo krótkich formach. Większość z nich nie przekracza 3 - 5 minut na odcinek. Na razie doniesienia Wall Street Journal nie wskazują, w którym kierunku pójdzie Facebook. Rozważa się podobno odcinki o czasie trwania od 10 do nawet 30 minut.