Nokia 8 bez tajemnic - zdjęcie i specyfikacja wyciekły do sieci. Oto nowy flagowiec?

Robet Kędzierski
Nokia zaprezentuje wkrótce nowy smarfon mocny smartfon. Czy zasługuje na miano kolejnego flagowca?

Do sieci przedostały się chyba wszystkie informacje dotyczące najnowszego smartfona Nokii. Model Nokia 8 zapowiada się na mocne urządzenie. Jego sercem będzie procesor Snapdragon 835 - znajdziemy go m.in. w Galaxy S8 i S8 Plus. Ekran "ósemki" będzie miał przekątną 5,3 cala i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Na uwagę zasługuje sporo pamięci RAM (w zależności od wersji 4 lub 6 GB) i aparat z optyką ZEISS.

Nokia 8 - zdjęcie nieoficjalneNokia 8 - zdjęcie nieoficjalne Fot. za ubergizmo.com/

Krok do przodu, ale czy to wystarczy?

W połowie czerwca Nokia powróciła na rynek smartfonów prezentując aż trzy nowe modele. Oprócz Nokii 3 i 6 zobaczyliśmy też Nokię 6. Najmocniejsza z ówczesnych propozycji fińskiego giganta mogła jednak dla niektórych okazać się rozczarowaniem głównie przez dość przeciętny procesor i ekran o rozdzielczości jedynie Full HD.

Nokia 8 na tym tle ma zatem prawo być uważana za flagowca. O tym czy najpotężniejszy smartfon Nokii może równać się z pierwszoligowymi smartfonami przekonamy się podczas testów. Warto przypomnieć, że atutem Nokii - zarówno tej z własnym systemem jak i Windows Phone - było bogactwo oprogramowania takiego jak chociażby mapy HERE. Czy "nowa Nokia" ma do zaoferowania klientom coś więcej niż przyzwoitą jakość i budzącą sentyment nazwę? Czy firma ma pomysł jak nie utonąć w zalewie podobnych propozycji?

HMD Global, firma, która ma prawo do produkowania telefonów pod marką Nokii, weszła na rynek pod koniec zeszłego roku klasycznym feature phonem Nokia 150.

Nowa Nokia 3310 [PIERWSZE WRAŻENIA]

Źródło: ubergizmo.com

Więcej o: