Zrobiłeś zakupy w tym sklepie internetowym? Policja właśnie go zablokowała. Szuka ofiar

Robert Kędzierski
Osoby, które kupiły sprzęt za pośrednictwem sklepu internetowego incomp.pl mogą zgłaszać się na policję. Padły ofiarą przekrętu.

Policja informuje, że zamknęła sklep incomp.pl i poszukuje jego ofiar. Okazuje się bowiem, że telewizory, tablety, smartfony, komputery, konsole oraz inny sprzęt AGD i RTV, oferowany w niezwykle atrakcyjnych cenach, nie docierały do większości klientów.

Czytaj też: Stracili 12 tys. chociaż przelali pieniądze właściwej osobie

Oszuści proponowali zakup w cenie obniżonej od kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Na przykład jeden z laptopów dostępny w regularnej sprzedaży w cenie ok. 2500 zł, na stronie sklepu dostępny był w cenie aż 600 zł niższej.

Osoby, które nie otrzymywały towaru były uspokajane przez konsultantów, którzy twierdzili, że według regulaminu sklepu wysyłka towaru może przesunąć się z 2-5 dni do 21 dni roboczych. Osoby, podające się za pracowników, odbierały również telefony.

Dzwoniłem do tego sklepu z pytaniem co się dzieje z moim zamówieniem i otrzymałem informację, że takie oczekiwanie traw kilka dni i nic nie można zrobić. Dodatkowo uzyskałem informację, że wszystkie produkty są nowe i oryginalne. Jedynie produkty oznaczone OUTLET są niepełnowartościowe ale tam jest zawsze info co jest nie tak z nimi. Na maile raz odpisują a raz nie. Poczekam jeszcze z tydzień i jeżeli nic się nie zmieni anuluję zamówienie.

- relacjonuje rozmowę z jednym z pracowników sklepu użytkownik portalu Wykop.pl.

Osoby, które znajdowały w sieci negatywne informacje o sklepie były dalej przekonywane, że zamówiony towar dotrze, a opóźnienie jest winą dostawcy.

Robiłeś zakupy, nie dostałeś towaru, co robić?

Poszkodowani przez sklep incomp.pl powinni samodzielnie zgłosić się na komisariat w miejscu zamieszkania. Zeznania trafią do śledczych w Rzeszowie. Warto podkreślić, że w tym mieście działa stacjonarny sklep o nazwie Incomp. Policja potwierdza, że jego nazwa i adres zostały użyte bez wiedzy właścicieli. Oszustwa nie można więc łączyć z przedsiębiorcą prowadzącym sklep o tej samej nazwie, co internetowa domena.

Więcej o: