Ta przeglądarka internetowa dba o prywatność użytkowników i ma już milion pobrań

O tej aplikacji mogliście nie słyszeć, bo Firefox Focus na Androida ma niecały miesiąc. Jak na tak krótki czas życia może się jednak pochwalić przekroczeniem magicznej bariery miliona pobrań ze sklepu Google Play.

Firefox Focus to odpowiedź Mozilli na potrzeby internautów, którym leży na sercu zachowanie swojej prywatności podczas surfowania po sieci.

Aplikacja zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku na platformie iOS. Wersja dla Androida pojawiła się dopiero miesiąc temu. Po tak krótkim czasie ma już pierwszy poważny sukces - przekroczoną barierę miliona pobrań ze sklepu Google Play.

 

Aplikacja skupia się na blokowaniu śledzących reklam na stronach, narzędzi śledzących z sieci społecznościowych oraz narzędzi analitycznych. Strony WWW ładują się przez to zdecydowanie szybciej, a sam plik instalacyjny ma zaledwie 4 MB.

Firefox Focus pozwala błyskawicznie usuwać ciasteczka oraz historię przeglądania. Użytkownicy chwalą sobie szybkość działania programu oraz prosty pozbawiony wodotrysków interfejs.

Czytaj też: Debiutuje zupełnie nowa odsłona przeglądarki Opera. Komunikatory internetowe będą zawsze pod ręką

W najnowszej wersji do Firefox Focus dodano tryb umożliwiający odtwarzanie wideo na pełnym ekranie (na razie funkcja nie jest dostępna dla YouTube'a ze względu na poprawkę, którą ze swojej strony musi zapewnić Google). Ponadto przeglądarka wspiera teraz pobieranie plików oraz wprowadza usprawnienia w powiadomieniach.

Stabilizacja obrazu w aparacie? Sprawdzamy, czy można nagrać doskonałe wideo "z ręki"

Więcej o: