Znamy wygląd potężnego smartfona Samsunga. Sprawdzony informator pokazał grafiki Note'a 8

Premiera nowego potężnego telefonu Samsunga zbliża się wielkimi krokami. Jak zwykle, wygląd smartfona poznaliśmy jeszcze przed premierą. Nie będziecie zawiedzeni.

Emocje przed premierą nowego przedstawiciela z serii Note są jeszcze większe niż przy okazji Galaxy S8. Od dwóch generacji nie mamy bowiem możliwości zakupu nowego urządzenia z tej linii.

Note 5 z 2015 roku do Europy w ogóle nie trafił, a jego następca - Note 7 (Samsung pominął jeden numer) został wycofany z rynku.

Spore są zatem również oczekiwania co do Galaxy Note 8, który zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala i rysik S-Pen. Specyfikację techniczną poznaliśmy już jakiś czas temu. Teraz - za sprawą znanego informatora - wyciekły wiarygodne grafiki przedstawiające urządzenie.

Evan Blass, który udostępnił grafiki nie raz dostarczał już wiarygodnych informacji i renderów prasowych nadchodzących smartfonów. Nie inaczej było w przypadku Galaxy S8, dlatego jego grafiki można uznać za wiarygodne.

Smartfon dostanie oczywiście wielki wyświetlacz z bardzo wąskimi ramkami. Po bokach ekran będzie oczywiście zagięty. Na pierwszy rzut oka Note 8 będzie więc przypominał Galaxy S8.

W odróżnieniu do zaprezentowanego w marcu flagowca Koreańczyków, nowy smartfon będzie miał mniej zaokrąglone rogi wyświetlacza i nieco bardziej kanciastą obudowę.

Kolejna, udostępniona nieco później grafika przedstawia także pozostałe części obudowy smartfona. Z tyłu (podobnie jak w S8) znalazł się czytnik linii papilarnych. Jego umiejscowienie nie wróży nic dobrego. Korzystanie ze skanera w Galaxy S8 było raczej niewygodne.

Obok skanera pojawiły się dwa obiektywy aparatu. Grafika potwierdza więc wcześniejsze przecieki ujawniające, że Samsung zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Kilka dni temu ujawniono, że nowy smartfon Koreańczyków dostanie trzykrotny zoom optyczny. Będzie to rozwiązanie podobne do tego zastosowanego w kilku obecnych na rynku smartfonach.

Jeden obiektyw będzie miał standardową ogniskową, a drugi trzykrotnie dłuższą. Ten pierwszy ma współpracować z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix (f/1,7), zapewne podobną do tej z Galaxy S8. Teleobiektyw dostanie sensor o rozdzielczości 13 Mpix.

Premiera Samsunga Galaxy Note 8 odbędzie się 23 sierpnia.

Więcej o: