Samsung szykuje nowe urządzenie. I nie, nie chodzi o Galaxy Note 8

Kamil Mizera
Międzynarodowe targi elektroniki IFA zbliżają się coraz większymi krokami. Firmy technologiczne z całego świata szykują się, by w berlińskich halach pokazać światu swoje nowe dzieła. Wygląda na to, że również Samsung ma coś w zanadrzu.

Sierpień to gorący miesiąc dla Samsunga. I bynajmniej nie chodzi tutaj o pogodę, ale o premiery. Już za niecałe 2 tygodnie poznamy następcę Galaxy Note 7 i przekonamy się, czy "ósemką" firma przywróci dawny blask tej linii smartfonów.

Ale oprócz tego czeka nas jeszcze IFA, na której nie zabraknie również firmy z Korei Południowej. Co Samsung szykuje na berlińskie targi? Wygląda na to, że będzie to zegarek. Albo fintess opaska. Albo dwa w jednym.

Mowa tutaj o Samsung Gear Sport, którego schemat można znaleźć na stronie FCC (Federal Communications Commission). Niewiele jednak jest do oglądania. W dokumentach znajdziemy szkic nowego urządzenia typu wearables od Samsunga. Na razie właściwie nie wiadomo, jaka jest jest specyfikacja oraz ostatecznie, jak wygląda. Ma wspierać Bluetooth oraz Wi-Fi i na tym koniec informacji. 

Samsung Gear SportSamsung Gear Sport FCC

Ciekawe jednak jest to, że FCC nie sklasyfikowało Gear Sport jako smartwatcha, mimo że szkic wskazuje raczej na zegarek, niż na opaskę. Nowe urządzenie zostało określone "wrist device" (urządzenie na nadgarstek). Być może będziemy mieć do czynienia ze smartwatchem z zaawansowanymi funkcjami fitnesowymi. Może być jednak też tak, że tym razem Samsung potrzebował więcej przestrzeni do upchnięcia swojej technologii i przygotował nie tyle opaskę, co zegarek fitnesowy.

O tym, co to będzie, przekonamy się już wkrótce. Być może nawet jeszcze przed IFĄ, gdyż Samsung może pokazać coś ekstra na premierze Note'a 8.

Więcej o: