Konkurent Allegro zawalczy nad Wisłą. Prezentuje inteligentną stronę po polsku

Nowa strona internetowa eBay ma być lepiej przystosowana do konkretnego użytkownika. Dotychczas była dostępna tylko w kilku zachodnich krajach. Teraz skorzystają z niej także Polacy.

eBay to jeden z największych serwisów aukcyjnych na świecie. Nad Wisłą wyraźnie przegrywa jednak z naszym rodzimym Allegro. eBay nie zamierza się jednak poddawać i wprowadza na nasz rynek nowość, która wcześniej pojawiła się na Zachodzie.

Mowa o nowej stronie internetowej serwisu, która funkcjonuje już w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Dziś została udostępniona dla polskich użytkowników w naszym rodzimym języku.

Nowa strona jest zaprojektowana pod preferencje konkretnego internauty. eBay chce, aby każdy użytkownik widział serwis dopasowany do własnych, indywidualnych nawyków i zachowań zakupowych:

Naszym celem jest maksymalne ułatwienie zakupów, zarówno konsumentom, którzy chcą nabyć konkretny produkt, jak również tym, którzy dopiero poszukują inspiracji. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z szeroką ofertą produktów możemy zaoferować użytkownikom przedmioty odpowiadające ich konkretnym potrzebom i zainteresowaniom

- mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay.

Nowa strona internetowa polskiego eBayNowa strona internetowa polskiego eBay fot. eBay

Od teraz rekomendowane produkty będą prezentowane według typów i ogólnych kategorii. Do tej pory segregowane były według konkretnych aukcji. Serwis będzie podpowiadał użytkownikom także najpopularniejsze produkty w poszczególnych branżach i najlepsze promocje.

Funkcje nowej strony będą uczyły się nawyków użytkownika, aby dostosować wygląd serwisu do jego preferencji. Będzie za to odpowiedzialna sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. 

Kolejną nowością będzie usługa "Shopbot". To wbudowany w aplikacji Messenger bot, który pełni rolę asystenta zakupów. Aplikacja ma podpowiadać rekomendowane dla klienta produkty.

Swojego bota w Messengerze niedawno zaprezentowała również Pizza Hut. Pozwala w bardzo wygodny i szybki sposób zamówić dowolny posiłek z dostawą do domu. 

Niestety w przeciwieństwie do Pizzy Hut, bot od eBay'a nie będzie obsługiwał języka polskiego. Na razie aplikacja dostępna jest wyłącznie w wersji angielskiej.